iMagazine

Workflow: tworzenie raportu stanu baterii iPhone’a

29/04/2015, 22:18 · · · 2

Bateria iPhone’a zachowuje się dość przewidywalnie, jednak w momentach, gdy pojawiają się problemy bądź też modyfikujemy konfigurację telefonu, warto śledzić jej pracę. Dzięki Workflow można stworzyć proste narzędzie do tworzenia raportu działania baterii.

Seria Workflow przeznaczona jest zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych użytkowników. Dzięki niej nauczycie się, jako zautomatyzować pracę na iOS za pomocą aplikacji Workflow, będącej odpowiednikiem Automatora na OS X.

Opracowany przeze mnie Workflow generuje na Dropboksie plik tekstowy, w którym zapisywana jest data, godzina oraz aktualny stan baterii telefonu, wyrażony w procentach. Przy każdym uruchomieniu kolejki czynności dane dopisywane są w nowej linijce. Lokalizacja pliku może być oczywiście inna. Poniżej możecie zobaczyć, jak zbudowany jest wspomniany Workflow.

wflow

Dodatkowo, jeżeli posiadacie Launch Center Pro, możecie ustawić w nim przypomnienie o wykonywaniu czynności w określonych interwałach czasowych. Akcja wywoływana będzie wtedy bezpośrednio z poziomu powiadomienia. Wystarczy dodać akcję według wzoru poniżej, a następnie ustawić harmonogram z poziomu menu Schedule.

lcp

Opisana kolejka czynności dostępna jest tutaj.


Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

Tomasz R napisał(a):

Ale… Po co?

Paweł Hać napisał(a):

Choćby po to, by sprawdzić, czy na przykład wyłączenie śledzenia lokalizacji dla kilku aplikacji wpłynie na pracę baterii. iOS nie oferuje niestety tak szczegółowych danych.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK