iMagazine

5 najczęściej używanych przeze mnie tricków w Apple Watch

03/06/2015, 09:01 · · · 7

Już zdążyłem się przyzwyczaić do swojego Apple Watch. Nie zdejmuję go z ręki, oczywiście prócz ładowania. Nie noszę też już innych zegarków – co mnie trochę denerwuje, bo nie lubię jak coś leży i tego nie używam. Tak już mam. Z niecierpliwością czekam na poniedziałek. Liczę, że podczas WWDC Apple pokaże i udostępni programistom nowe funkcje w systemie, dające większe możliwości wykorzystania applowego zegarka. Już np, na kilka dni przed startem WWDC, pierwsi producenci zaczęli informować, że ich produkty wspierają HomeKit.

Póki co Apple Watch stoi powiadomieniami. Jego UI jest dość wyjątkowy. Z początku nie byłem do niego przekonany, ale teraz już nawet polubiliśmy się. Ma parę rozwiązań bardzo ułatwiających jego używanie. Oto moje ulubione, te z których najczęściej korzystam:

Odblokowywanie Apple Watch używając TouchID w iPhonie

To jest absolutny hit dla mnie. Pokazał mi go Paweł Hać, bo z początku nie było to dla mnie oczywiste. Każde zdjęcie z nadgarstka naszego Apple Watch blokuje go. Aby móc go ponownie używać trzeba wpisać na maleńkim ekranie, używając maleńkich przycisków, numer PIN. Ale nie musimy męczyć się. Wystarczy, że mamy pod ręką iPhona (5s/6/6Plus), który jest sparowany z naszym Apple Watch.  Włączenie iPhona przy użyciu TouchID automatycznie odblokowuje też Apple Watch. Proste i wygodne.

Długie przytrzymanie bocznego przycisku 

Dłuższe przytrzymanie bocznego przycisku, który przede wszystkim uruchamia kontakty podręczne, umożliwia nam wyłączenie Apple Watch, przełączenie go w tryb oszczędzania energii lub zablokowanie go.

Zdjęcie 03.06.2015, 08 44 53

Robienie zrzutu ekranu Apple Watch

Zrzuty ekranu Apple Watch robimy poprzez jednoczesne wciśnięcie korony i bocznego przycisku. Gdy zrzut zostaje wykonany Apple Watch mignie i da nam znać wibracją. Zrzut ekranu automatycznie zapisywany jest…w rolce aparatu na iPhonie.

Dwukrotne wciśnięcie korony

Dwukrotne wciśnięcie korony przekierowuje nas do ostatniej używanej aplikacji – czyli podnosimy rękę, odpala się nam zegarek, dwukrotnie wciskamy koronę i przechodzimy np do minutnika, którego przed chwilą używaliśmy.

Usuwanie wszystkich powiadomień

Ostatnio o tym pisał Paweł Hać – wysuwając z góry ekranu Apple Watch listę powiadomień. Możemy je przejrzeć i kasować pojedynczo. Ale możemy też skasować wszystkie na raz używając Force Touch, czyli dłuższego wciśnięcia ekranu Apple Watch. Bardzo to jest wygodne.

Jeśli jesteście zainteresowani jak wygląda Apple Watch na żywo, zajrzyjcie na naszą imprezę do iChwili – z tego co liczę, to będzie na niej przynajmniej 5-6 sztuk wśród redaktorów i gości.


Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii, dobrej kuchni, swojej żony oraz synów - Franka i Leona. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


Dodaj komentarz

wojpag napisał(a):

pokaże :)

Sebastian napisał(a):

Jak to zobaczyłem to mi prawie oczy pękły :-(

Dominik Łada napisał(a):

ehhhh…mea culpa…#damnautocorrect…już poprawione

Sebastian napisał(a):

Jeżeli przedstawione w tym artykule pięć rzeczy to funkcje z których najczęściej korzysta P. Dominik to dla mnie ten Apple Watch nie ma na dzień dzisiejszy sensu. Wszystkie opisane funkcje „kręcą się” wokół obsługi systemu w zegarku, a nie aplikacji czy funkcji, które według Apple miały być rewolucyjne.

Dominik Łada napisał(a):

Po pierwsze nie „Pan”;-)

Raczej powinienem był zatytułować „5 najczęściej używanych tricków w Apple Watch” – w nocy pisałem i teraz jak czytam to faktycznie tytuł może być mylący.

Z funkcji to najczęściej oczywiście korzystam ze wszystkich dotyczących fit, ale też zapalam światło (Elgato Avea), o dziwo często rozmawiam z zegarka (zazwyczaj tak się trafia, że dzwoni ważny telefon, gdy akurat zajmuję się dzieckiem i nie mam jak trzymać słuchawki), sprawdzam pogodę (niestety trwa to strasznie długo), śledzę i zamawiam taksówki przez mytaxi…zacząłem używać też minutnika;-)

Slavo04 napisał(a):

Jak wygląda u Ciebie sprawa baterii? Wystarczy prze cały dzień?

Bartosz Jasiówka napisał(a):

Dłuższego czy mocniejszego ?? ?

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK