iMagazine

GarageBand i dzwonki

07/06/2015, 21:50 · · · 4

Jak pewnie wiecie, dzwonki do iPhone'a można zakupić w iTunes Store lub wgrać za pomocą iTunes. Wiedzieliście jednak, że mobilna wersja GarageBand pozwala nie tylko na tworzenie dzwonków, ale także ich bezpośrednie zapisywanie na urządzeniu?

Seria 101 jest kierowana do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sprzętem Apple. Mamy nadzieję, że dzięki zawartym w niej wskazówkom będziecie mogli nauczyć się wykorzystywać Wasze telefony, tablety czy komputery w jeszcze bardziej efektywny sposób.

Do stworzenia nowego dzwonka z jakiegoś utworu trzeba spełnić jedno, podstawowe wymaganie — posiadać ten utwór w aplikacji Muzyka. Wtedy w aplikacji GarageBand tworzymy nowy utwór i jako instrument wybieramy Audio Recorder.

GarageBand i dzwonki

Następnie przełączamy się na widok ścieżek znajdujący się obok ikony instrumentu.

GarageBand i dzwonki

Aby wstawić cały utwór muzyczny musimy się upewnić, że długość sekcji utworu będzie odpowiednia. W tym celu wciskamy przycisk + znajdujący się z prawej strony, pod przyciskiem pomocy. Wskazujemy Sekcję A i przesuwamy suwak Automatycznie na pozycję włączoną.

GarageBand i dzwonki

Teraz możemy wstawić utwór. Zrobimy to za pomocą Przeglądarki pętli, gdzie przełączamy się na zakładkę Muzyka i wybieramy utwór poprzez przeciągnięcie go na ścieżkę.

GarageBand i dzwonki

Następnie za pomocą dostępnych narzędzi przycinamy utwór do odpowiedniej długości (maksymalnie 30 sekund). Po ukończeniu tych czynności przechodzimy do widoku Moje utwory, zaznaczamy nasz utwór i korzystamy z opcji udostępniania, gdzie do wyboru będziemy mieli między innymi eksport do dzwonka.

GarageBand i dzwonki

Jeśli się okaże, że nadal przekraczamy limit czasowy, pojawi się komunikat informujący o tym, że ścieżka będzie automatycznie przycięta. Następnie nadajemy jej nazwę i eksportujemy. Po zakończeniu tego procesu pojawi się okno, z którego będziemy mogli od razu wybrać, do czego chcemy użyć utworzony dzwonek. Do wyboru mamy kilka opcji:

GarageBand i dzwonki

Źródło: Twitter (@bsailer)


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

Tytus napisał(a):

Niestety jest to porażka, na szczęście jest Audiko…

AndroidSsie napisał(a):

Tak, wiedzieliśmy. Niestety te robione w garage lubią czesto znikać a te z iTunes sa cały czas. Kicha.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK