iMagazine

City Maps 2Go – turystyczne mapy offline

14/06/2015, 12:00 · · · 2

Nawigowanie za pomocą dużych, papierowych map jest dla wielu osób jednym z uroków podróży w nieznane miejsca. Prawda jest jednak taka, że szybko stają się one nieaktualne, a używanie ich jest w wielu sytuacjach zwyczajnie niewygodne. W przypadku podróży zagranicznych korzystanie z map online na naszym telefonie lub tablecie jest zazwyczaj niemożliwe, gdyż wymaga stałego dostępu do sieci.

City-Maps-2Go-1

Z pomocą przychodzą aplikacje z mapami offline. Moim zdaniem najlepszą z nich jest City Maps 2Go, którą możecie pobrać z App Store w wersji na iPhone’a i iPada. Zasada działania jest banalnie prosta – korzystając z internetu, pobieramy mapę miasta lub regionu, której możemy później używać bez dostępu do sieci. Do najważniejszych zalet aplikacji należy bogata baza atrakcji turystycznych, sklepów, restauracji i hoteli naniesionych na mapę, wykorzystanie GPS wbudowanego w nasze urządzenie do nawigowania po mapie, dodawanie własnych punktów oraz tworzenie list rzeczy do zrobienia lub miejsc do odwiedzenia. W przypadku korzystania z kilku urządzeń zaznaczone miejsca będą synchronizowane przez chmurę. Ta funkcja jest dla mnie bardzo przydatna – plan zwiedzania na kolejny dzień tworzę na iPadzie wieczorem w hotelowym pokoju, a gdy poruszam się po mieście, wygodniej mi jest korzystać z iPhone’a. Dodatkowe zalety to elegancki design, prostota obsługi i dostosowanie aplikacji do najnowszych urządzeń. Wszystkie te cechy sprawiają, że City Maps 2Go to podróżniczy must-have.

City-Maps-2Go-3

City Maps 2Go – iOS – Travel – €0.00


Tomasz Szykulski

Fotograf, podróżnik, freelancer. Student uczelni w USA, Irlandii i Australii. Zajrzyj na moją stronę - szykulski.com.


Dodaj komentarz

Mateusz Kamiński napisał(a):

Nie znałem. Fajna! Thx.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK