iMagazine

DxO ONE – lepszy aparat do iPhone’a

18/06/2015, 20:24 · · · 4

Możliwości fotograficzne iPhone’a są, jak na telefon, niesamowite. Akcesorium DxO ma za zadanie je rozszerzyć o funkcje zarezerwowane dla bardziej rozbudowanych aparatów i lustrzanek.

DxO ONE to zewnętrzny, podpinany do portu Lightning aparat, wyposażony we własną optykę oraz spust migawki, wykorzystujący iPhone’a jako wizjer, kontroler a także narzędzie do obróbki zdjęć. Obiektyw składający się z sześciu elementów ma przysłonę f/1.8. Matryca CMOS-BSI o przekątnej 1 cala ma rozdzielczość 20,2 megapiksela. Wbudowana bateria pozwala na zrobienie około 200 zdjęć, które zapisywane są na karcie microSD. Urządzenie pozwala też nagrywać filmy w jakości 1080p (z prędkością 30 klatek na sekundę) bądź 720p (z prędkością do 120 klatek na sekundę).

Zewnętrzna kamera nie ma niestety optycznego zoomu, dostępne jest tylko trzykrotne, cyfrowe powiększenie, nie wyposażono jej także w optyczną stabilizację obrazu. Pomimo tego zdaje się oferować sporo więcej, niż wbudowany aparat iPhone’a – oprócz lepszych parametrów optycznych oferuje też na przykład zapis zdjęć w formacie RAW. Kompaktowe rozmiary sprawiają, że bez trudu można zabrać go ze sobą. Wraz z urządzeniem producent dostarcza też oprogramowanie do obróbki zdjęć, dostępne zarówno na iOS, jak i na OS X.

DxO ONE wyceniony został na 649€, można zamówić go w przedsprzedaży na stronie producenta.

Źródło: DxO


Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

Moridin napisał(a):

Cena rozwala, ale #chcęto.

igru napisał(a):

Słabe. Mógłby mieć chociaż zoom cyfrowy albo nagrywanie w >1080p60, bo za te pieniądze można kupić półtora Canona z taką specyfikacją.

Władysław napisał(a):

Cyfrowy ma, chodziło Ci chyba o optyczny.

igru napisał(a):

Dokładnie :)

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK