iMagazine

Pierwsze plotki o Apple Watch 2: kamera FaceTime, ma działać bez iPhone’a

20/06/2015, 12:16 · · · 4

Apple Watch jest dostępny w sprzedaży dopiero od dwóch miesięcy, ale do Sieci już trafiają pierwsze informacje na temat nadchodzącego następcy. Wygląda na to, że zamiast skupiać się na poprawkach Apple chce rozszerzyć funkcjonalność smartwatcha.

Pierwszą z nowości, o których mówią słynne źródła jest kamera FaceTime. Ma ona być ulokowana nad ekranem i służyć – co jest dosyć oczywiste – do dzwonienia na FaceTime. Sama usługa ma w przyszłości zostać znacznie usprawniona (być może wieloosobowe konferencje?). Na ten moment z poziomu Apple Watcha nie można nawet wykonywać połączeń FaceTime Audio, więc wprowadzenie wideorozmów będzie sporym krokiem dla zegarka.

Kolejną, wartą uwagi zmianą może być większa niezależność od iPhone’a. Zegarek mógłby korzystać z otwartych sieci Wi-Fi by umożliwić funkcje wysyłania i odbierania wiadomości tekstowych, czy połączeń FaceTime Audio, a także aktualizowania informacji o pogodzie czy kalendarzu. Plotka ta współgra z niedawną prezentacją watchOS 2, podczas której dowiedzieliśmy, że Apple Watch dostanie wsparcie dla natywnych aplikacji.

Wreszcie, mają pojawić się kolejne wersje Apple Watcha. Na ten moment ceny zaczynają się od 349 dolarów za podstawowy model Sport i rosną do 1099 dolarów, aby następnie przeskoczyć do 12000 dolarów. Mówi się o modelu, który wpasuje się w tę ogromną lukę, prawdopodobnie pozłacanym, albo bardziej eksluzywnym stalowym Watchu.

Źródło: 9to5mac


Michał Zieliński

Star Wars, samochody i Taylor Swift.

mikeyziel

Dodaj komentarz

Paweł Piotrowski napisał(a):

I jeśli będzie działał bez iPhone’a to jest to mój zegarek ;)

sq2frd napisał(a):

No, zwłaszcza z Face Time bez iPhone’a ;-)) Myślę, że to jeszcze daleka droga, bo w sumie jest jeden istotny problem: bateria. Bateria obciążona wifi, face time i innymi cudami musiałaby działać te co najmniej 24 godz. ;-) Wtedy super.

Paweł Nyczaj napisał(a):

Czyli raczej lepiej zaczekać na Watcha 2

krzyszdof napisał(a):

Najrozsądniej będzie poczekać na 4. Około tej wersji dojrzeje z projektu dla geeków-beta testerów na dopracowany produkt dla mas.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK