iMagazine

Pierwsze wrażenia: FRITZ!Box 6840

21/06/2015, 00:04 · · · 2

Każdy dostawca internetu kiedyś zawodzi. Dla tych, którzy pracują z domu bądź z innego powodu muszą mieć stały i niezawodny dostęp do sieci, AVM przygotowało router z wbudowanym modemem LTE.

FRITZ!Box 6840 to najbardziej zaawansowany router w ofercie AVM. Działa zarówno na częstotliwości 2,4 GHz, jak i 5 GHz (nie działają one jednak jednocześnie), obsługuje telefonię DECT, wyposażono go też w portu USB 2.0, pozwalający na zdalny dostęp do nośników pamięci bądź podłączanie drukarek. Ma też kilka mniejszych udogodnień, takich jak konfiguracja sieci przez WPS czy dostęp przez aplikację mobilną MyFRITZ. Tym, co wyróżnia go na tle innych urządzeń, jest wbudowany modem LTE.

6840-2

Router umożliwia łączenie się z internetem poprzez sygnał z innego routera (działając jako repeater sygnału), po podłączeniu do zewnętrznego modemu bądź też przez sieć komórkową. Po wsunięciu karty do wbudowanego gniazda mini SIM oraz szybkiej konfiguracji przez przeglądarkę możemy wykorzystać router do połączenia domowych urządzeń z siecią właśnie za pośrednictwem LTE. Sprawdzi się to nie tylko w przypadku osób, dla których jest to jedyna metoda dostępu do internetu, równie dobrze może być bowiem wykorzystany jako alternatywny sposób, gdy dostawca internetu kablowego zawiedzie.

FRITZ!Box 6840 kosztuje około 1000 zł. Jego test przeczytacie w lipcowym wydaniu iMagazine.


Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

Krzysztof Janiczek napisał(a):

Szczerze to 1000 zł to cholernie dużo, zwłaszcza, że są o niebo tańsze rozwiązania (chociażby TL-MR3420 lub już droższy model AC1750 ze zmienionym oprogramowaniem np. na Gargoyle PL). Oczywiście trzeba sobie kupić osobny modem na USB i podłączyć go do routera ale sumarycznie koszty i tak są niższe. Nie wiem co ma skłonić użytkowników do wydania dość sporej ilości gotówki na takie urządzenie.

Łukasz Kabza napisał(a):

Dla niektórych nie liczą się koszty tylko wygoda i niezawodność. :)

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK