iMagazine

Przywracanie starszych wersji dokumentów

21/06/2015, 22:41 · · · 1

OS X archiwizuje starsze wersje zapisywanych dokumentów. W każdej chwili można je w razie potrzeby przywrócić.

Seria 101 jest kierowana do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sprzętem Apple. Mamy nadzieję, że dzięki zawartym w niej wskazówkom będziecie mogli nauczyć się wykorzystywać Wasze telefony, tablety czy komputery w jeszcze bardziej efektywny sposób.

Zachowywanie starszych wersji pliku dostępne jest w kilku systemowych aplikacjach, wliczając w to TextEdit i Podgląd. W celu przywrócenia starszego dokumentu należy z górnego paska wybrać pozycję Plik, później Przywróć do, a na koniec Przeglądaj wszystkie wersje.

1

Po lewej stronie wyświetlony zostanie podgląd aktualnej wersji pliku, natomiast po prawej pojawią się wszystkie wersje, jakie zostały zarchiwizowane. Wystarczy przewinąć do potrzebnego wariantu, a następnie kliknąć na przycisk Odtwórz, by przywrócić wybraną wersję.

2

Źródło: OS X Daily


Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

onlinemaster napisał(a):

przeglądać starsze wersje dokumentów można pod warunkiem, że mamy maca podłączonego pod dysk z kopiami time machine, o tym już autor nie wspomniał

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK