Mastodon
Zdjęcie okładkowe wpisu Wklej i aktywuj w iOS9

Wklej i aktywuj w iOS9

7
Dodane: 9 lat temu

iOS9 przynosi wiele oczekiwanych od dłuższego czasu zmian. Wśród tych prezentowanych na WWDC są także mniejsze, na przykład ciekawy dodatek w Safari.

Seria 101 jest kierowana do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sprzętem Apple. Mamy nadzieję, że dzięki zawartym w niej wskazówkom będziecie mogli nauczyć się wykorzystywać Wasze telefony, tablety czy komputery w jeszcze bardziej efektywny sposób.

Jak wiecie, do tej pory, gdy skopiowaliśmy jakiś link i chcieliśmy go otworzyć w Safari trzeba było dotknąć paska adresu, tąpnąć drugi raz, żeby pojawiła się chmurka z możliwością wklejenia, a następnie na klawiaturze wcisnąć klawisz Idź. Sporo „tapania”.

W iOS9 proces ten znacznie usprawniono. Wystarczy, że po skopiowaniu linku dotkniemy i przytrzymamy pasek adresu, a po chwili pojawi się znana chmurka, ale z nową możliwością wyboru — Wklej i aktywuj. Jej przeznaczenie jest chyba bardzo wymowne — wklejony link jest automatycznie załadowany.

Wklej i aktywuj w iOS9

Na razie działa to, gdy w Safari otwarta jest przynajmniej jedna strona, nie działa, gdy otworzymy nową, pustą zakładkę. Być może jednak w następnych betach dodana zostanie ta możliwość także i w takim przypadku. Jakby jednak nie było, cieszy fakt, że Apple nareszcie zaczęło przykładać uwagę do usprawnienia pracy z iOS.

Źródło: Federico Viticci via Twitter

Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, Redaktor iMagazine.pl. Mastodon: mcskrzypczak@c.im

Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .

Komentarze: 7

Działa także na “pustej przeglądarce”. Jest jeszcze jeden myk odnośnie kopiowania i wklejania. Mianowicie dodatkowe funkcje, które pojawiły się w nowej klawiaturze.

Bardziej irytuje mnie gdy wchodząc do safari otwieram nową kartę i muszę dotknąć paska adresu by pojawiła się klawiatura. Mogło by to być zrobione tak jak trzeba czyli np. tak jak jest w Spotlight.

No nie koniecznie, bo są skróty które może chciałby ktoś otworzyć. Powinna więc być opcja zmiany reakcji na tapnięcie.

Myślę że lepsza jest opcja z klawiaturą wysuwaną od razu bo zakładki pojawiają się po wpisaniu pierwszych liter. Ale to mój punkt widzenia.