iMagazine

Wklej i aktywuj w iOS9

27/06/2015, 21:37 · · · 7

iOS9 przynosi wiele oczekiwanych od dłuższego czasu zmian. Wśród tych prezentowanych na WWDC są także mniejsze, na przykład ciekawy dodatek w Safari.

Seria 101 jest kierowana do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sprzętem Apple. Mamy nadzieję, że dzięki zawartym w niej wskazówkom będziecie mogli nauczyć się wykorzystywać Wasze telefony, tablety czy komputery w jeszcze bardziej efektywny sposób.

Jak wiecie, do tej pory, gdy skopiowaliśmy jakiś link i chcieliśmy go otworzyć w Safari trzeba było dotknąć paska adresu, tąpnąć drugi raz, żeby pojawiła się chmurka z możliwością wklejenia, a następnie na klawiaturze wcisnąć klawisz Idź. Sporo „tapania”.

W iOS9 proces ten znacznie usprawniono. Wystarczy, że po skopiowaniu linku dotkniemy i przytrzymamy pasek adresu, a po chwili pojawi się znana chmurka, ale z nową możliwością wyboru — Wklej i aktywuj. Jej przeznaczenie jest chyba bardzo wymowne — wklejony link jest automatycznie załadowany.

Wklej i aktywuj w iOS9

Na razie działa to, gdy w Safari otwarta jest przynajmniej jedna strona, nie działa, gdy otworzymy nową, pustą zakładkę. Być może jednak w następnych betach dodana zostanie ta możliwość także i w takim przypadku. Jakby jednak nie było, cieszy fakt, że Apple nareszcie zaczęło przykładać uwagę do usprawnienia pracy z iOS.

Źródło: Federico Viticci via Twitter


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

Piotr Wielki napisał(a):

Działa także na „pustej przeglądarce”. Jest jeszcze jeden myk odnośnie kopiowania i wklejania. Mianowicie dodatkowe funkcje, które pojawiły się w nowej klawiaturze.

Quetz666 napisał(a):

Bardziej irytuje mnie gdy wchodząc do safari otwieram nową kartę i muszę dotknąć paska adresu by pojawiła się klawiatura. Mogło by to być zrobione tak jak trzeba czyli np. tak jak jest w Spotlight.

Dariusz Gardyński napisał(a):

No nie koniecznie, bo są skróty które może chciałby ktoś otworzyć. Powinna więc być opcja zmiany reakcji na tapnięcie.

Quetz666 napisał(a):

Jakie skróty masz na myśli?

Dariusz Gardyński napisał(a):

Często odwiedzane + zakładki.

Quetz666 napisał(a):

Myślę że lepsza jest opcja z klawiaturą wysuwaną od razu bo zakładki pojawiają się po wpisaniu pierwszych liter. Ale to mój punkt widzenia.

daszek napisał(a):

Jeśli ten update to kwestia patentów, to ok, ale jeżeli wprowadzili bo wprowadzili, to co najmniej rok po konkurencji.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK