iMagazine

BlueLounge Kickflip

28/06/2015, 10:27 · · · 13

MacBooki należą do najcieńszych laptopów. Nie licząc tych z serii Air, szczególnie na uwagę zasługują modele Pro z ekranem Retina. Problemem jednak może być fakt, że stojąc na równej powierzchni, nie znajdują się w zbyt ergonomicznej pozycji – przednia krawędź komputera potrafi się wbijać w nadgarstki, co na dłuższą metę najwygodniejsze nie jest.

Producenci akcesoriów próbują rozwiązać ten problem na różne sposoby. Jedni wymyślają podstawki nachylone pod jakimś kątem. Inni proponują standy, które z kolei wymuszają użycie dodatkowej klawiatury i myszy. Co łączy te rozwiązania? Są mało mobilne. Komu chciałoby się zabierać ze sobą podstawkę? Na piętnastocalowy komputer? Nie mówiąc już o stojaku… W takich sytuacjach doskonale sprawdzi się jednak nowatorskie rozwiązanie od BlueLounge.

Kickflip, bo tak nazywa się produkt tej firmy, należałoby sklasyfikować do kategorii podstawek pod laptopy. Nie jest jednak zwykłą podstawką. Po wyciągnięciu z pudełka, nadzwyczaj małego, ukazuje się nam kawałek długiego, wąskiego i dwuczęściowego plastiku. Na jednej części znajduje się bardzo lepka guma. Jak nietrudno się domyślić, służy ona do przyczepienia Kickflipa do tylnej części spodu MacBooka. Po wykonaniu tej operacji wystarczy odgiąć drugą (tę bez gumy) część akcesorium, dzięki czemu tył komputera zostanie podniesiony o parę centymetrów, stanowiąc doskonały kąt nachylenia, który jest bardzo wygodny do pracy. Całość przypomina trochę rozwiązania stosowane w tradycyjnych pecetowych klawiaturach, które wyposażone są w nóżki, pozwalające właśnie na zmianę kąta nachylenia.

BlueLounge Kickflip występuje w dwóch wersjach – 13- i 15-calowej i oczywiście przeznaczony jest dla MacBooków. Mimo że plastikowy, wykonany jest bardzo solidnie – nie trzeba się martwić, że zawias, na którym cała konstrukcja polega, się wyłamie. Zaczep na gumę można stosować wielokrotnie, w razie czego wystarczy tylko przeczyścić go wodą z mydłem, by znowu nabrał swoich właściwości. Do tego nie pozostawia on żadnych śladów na komputerze. Najważniejsze jednak jest to, że wystarczy złożyć Kickflip, a zmieści się on do każdej torby czy pokrowca, z jakiego korzystamy do transportowania naszego MacBooka.

Na koniec pozostaje kwestia ceny. Użytkownicy sprzętu Apple przyzwyczaili się już chyba do tego, że akcesoria do niego również mają „słuszną” cenę. W przypadku BlueLounge Kickflip myślę, że sporo osób miło się zaskoczy — kosztuje około 90 zł, co uważam za cenę, która czyni ten produkt niezbędnym w naszym wyposażeniu. Zdecydowanie polecam!

Ocena: 6/6

  • Design: 6
  • Jakość wykonania: 6
  • Oprogramowanie: n\d
  • Wydajność: 6

Producent:BlueLounge
Dystrybutor:ExtremeMem

Ten artykuł pochodzi z archiwalnego iMagazine 09/2014


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

Jakub napisał(a):

Ciekawe, co Pan z ostatniego zdjęcia tak pisze na wyłączonym MacBooku :)

NowyWiewior napisał(a):

Scenariusz kolejnego odcinka SuperStacji – If you know what i mean

Patryk Karpiński napisał(a):

Posiadam i naprawdę przydaje się często!

Wojtek Burda napisał(a):

Nie zdejmuję go z MacBooka :)
Mam wersję 15-calową na MBPro 17″ i jest wyśmienicie :)

FruitCode Blog napisał(a):

W miejscu, w którym przyklejone jest akcesorium, mój MacBook 2011 grzeje się najbardziej (cpu, gpu heatsink). Czy ktoś się orientuje jak wygląda sprawa z temperaturami pod obciążeniem z założonym Kickflipem?

Wojtek Burda napisał(a):

Mam przyklejony najbliżej wcięcia krawędzi/zawiasu jak tylko się da, renderuję wideo, nie widzę negatywnego wpływu.
Wręcz przeciwnie – cały MBP jest uniesiony jednak – dolna pokrywa lepiej oddaje ciepło w powietrze. Ostatni MBP 17.

FruitCode Blog napisał(a):

Jeszcze jedno pytanie jak wygląda sprawa z kątem nachylenia względem przedniej krawędzi (pod touchpadem) – czy MBP opiera się dalej na gumowych nóżkach czy już na samym aluminium?

Wojtek Burda napisał(a):

No z tym, to jest tak: na równym stole opiera się na gumkach. Ale ja często stawiam na blat z łupanego kamienia i tu zabrakłoby przestrzeni na „występki” blatu :) stąd podklejone mam jeszcze dodatkowe kółka z cieniutkiej mikrogumy na oryginalnych nóżkach. 0.5 do 1 mm. To wystarczy. Z tym, że trzeba brać pod uwagę inny kąt przy moim, większym sprzęcie niż przy mniejszych braciach. Jak pisałem – mam wersję dla 15″ na komp. 17″.

FruitCode Blog napisał(a):

Właśnie tego się obawiam.
Dzięki Wojtek :)

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK