iMagazine

Apple Music — jak przenieść playlisty z innych usług

29/06/2015, 21:25 · · · 9

Już jutro ma wystartować usługa muzyczna Apple Music. Wielu z Was (również i ja) zastanawiała się, jak przenieść playlisty z innych usług, jak choćby Spotify. Okazuje się, że (przynajmniej na razie) istnieje rozwiązanie.

Trik bazuje na tym, żeby założyć konto w usłudze Beats Music, z którego opcja importu będzie natywnie wspierana przez Apple Music. Ponieważ jednak usługa ta dostępna jest tylko w Stanach Zjednoczonych trzeba się posłużyć jakimś obejściem, na przykład dodatkiem do Chrome czy Firefoksa — MediaHint. Jest to nam potrzebne tylko do założenia konta, potem możemy się pozbyć tego dodatku i normalnie zalogować się do Beats Music.

Jeśli już założymy konto, to udajemy się na stronę nieoficjalnego narzędzia jakim jest Beats Importer, gdzie logujemy się do utworzonego wcześniej konta Beats Music. Z tego miejsca wskażemy skąd chcemy zaimportować playlisty – do wyboru jest import ze Spotify, Rdio, iTunes, Windows Media Player, a także możliwość wgrania plików CSV lub XML. To wszystko w teorii, bowiem obecnie Beats Importer przeżywa prawdziwe oblężenie — z pewnością wiele osób chce przygotować swoje playlisty do przeniesienia na usługę Apple. Może i Wam się poszczęści.

Na początku wpisu napisałem, że ta metoda działa na razie, ponieważ opiera się o Beats Music, które jutro może już nie być aktywne.

Źródło: 9to5mac.com


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

Maciej Skrzypczak napisał(a):

Wygląda na to, że strona Beats Importer na razie padła zupełnie…

Hoquz napisał(a):

U mnie Beatsimporter ładuje się bez problemu ale nie działa łączenie z Beats, wywala cały czas:
We’re sorry, but something went wrong.
If you are the application owner check the logs for more information.

Maciej Skrzypczak napisał(a):

Tak, u mnie potem było to samo… :/

Hoquz napisał(a):

Znacie jakieś alternatywy do Beats Importer?

januszp napisał(a):

czy usługa iTunes Match będzie nadal działać?

RDJ napisał(a):

Zainstalowane rozszerzenie w Google Chrome, ale mogę się tylko zalogować, ale zarejestrować się na stronie Beats nie mogę :/ ktoś pomoże ??

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK