iMagazine

Ekran Apple Watch Sport bardziej widoczny w jaśniejszym świetle

29/06/2015, 20:39 · · · 1

Jak na pewno wiecie ekran Apple Watch Sport pokryty jest innym tworzywem niż Apple Watch, czy Apple Watch Edition.

Zarówno ekrany Apple Watch jak i Apple Watch Edition chronione są przez szkło szafirowe. Jest ono zdecydowanie bardziej wytrzymałe od zastosowanego w Apple Watch Sport wzmocnionego szkła Ion-X.

Jak się jednak okazuje to ostatnie tworzywo radzi sobie lepiej w jaśniejszym otoczeniu. Serwis DisplayMate sprawdził, że w warunkach, gdzie natężenie światła wynosi 2000 luksów (co odpowiada warunkom panującym na dworzu w lekkim cieniu, lub podczas zachmurzenia) wyraźniej zobaczymy ekran Apple Watch Sport niż dwóch pozostałych modeli. Możecie to zaobserwować na poniższej fotografii.

Przez szafirowe szkło nie tylko mniej widać w opisanych warunkach, ale także barwy wpadają lekko w zieleń co jest spowodowane załamywaniem się światła na takiej powierzchni.

W ciemniejszych warunkach oba ekrany nie odstają już tak od siebie. Poza tym dobrze znamy zalety szkła szafirowego — przede wszystkim jest o wiele bardziej trwałe.

Źródło: Macrumors za DisplayMate | Zdjęcie: DisplayMate


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

Pawciu napisał(a):

Autorze: na dworze, nie na dworzu.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK