iMagazine

Zapisywanie utworów do odtwarzania offline w Apple Music

05/07/2015, 16:20 · · · 7

Interfejs Apple Music nie należy do najprostszych, szczególnie, jeśli wcześniej korzystało się z innych serwisów streamingowych. Subskrybenci AM mogą zapisywać muzykę do pamięci urządzenia, by słuchać jej offline. Jest to jednak trochę nieintuicyjne.

Seria 101 jest kierowana do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sprzętem Apple. Mamy nadzieję, że dzięki zawartym w niej wskazówkom będziecie mogli nauczyć się wykorzystywać Wasze telefony, tablety czy komputery w jeszcze bardziej efektywny sposób.

iTunes

Zapisywanie muzyki na dysk komputera jest dość proste. Każdy utwór bądź album, który chcemy pobrać, należy dodać do playlisty bądź swojej muzyki.

0

Albumy bądź pojedyncze utwory w widoku Listy utworów bądź Moja muzyka zapisuje się na dysk poprzez kliknięcie na ikonę chmury.

1

W przypadku całych list odtwarzania należy kliknąć prawym przyciskiem na wybranej liście i wybrać opcję Udostępnij poza siecią.

2

iOS

Na iOS proces jest znacznie prostszy. Przy nazwie utworu lub albumu wystarczy dotknąć trzech kropek, a następnie wybrać opcję Udostępnij poza siecią.

3

Plik pojawi się w zakładce Moja muzyka, a status pobierania widoczny będzie na górze ekranu.

Jeżeli w Mojej muzyce chcecie widzieć jedynie te utwory, które zapisane są w pamięci urządzenia, musicie dotknąć przycisku Wykonawcy (bądź innej opcji widoku, która aktualnie jest wybrana), a następnie zaznaczyć pole Pokaż muzykę dostępną poza siecią.

4

7

Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


7
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Tomek O.MDWMoridinBasman Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Basman
Gość
Basman

Hej mam pytanie.
Czy jest możliwość odtworzenia muzyki na iPhone z poziomu iTunes na mac ?
Chodzi o sytuację w której iPhone po kablu jest podłączony do np wieży, a ja mając przy sobie Maca chciałbym mieć możliwość uruchomienia czegoś na iphone.
W drugą stronę(odtwarzanie muzyki za pomocą iPhone na mac) działa to za pomocą aplikacji Pilot i kolekcji domowej.
Ktoś coś ?
Pozdrawiam !

Moridin
Gość

Za pomocą Apple Watch możesz. Tak.

MDW
Gość
MDW

Zabawne, że teraz o to pytasz. Do wersji iOS 8.3 włącznie taka funkcja była. W wersji iOS 8.4 ją usunięto. W tym całym zachwycie nad Apple Music zmiana ta przeszła zupełnie bez echa. Chociaż jak się poszuka w sieci to jest trochę narzekań na to. Mam na myśli Home Sharing (Kolekcja domowa). W tej chwili Home Sharing wspiera tylko video. Audio już nie. Opis funkcji Home Sharing został przez Apple po cichu zmodyfikowany. :)

Ja z Home Sharing korzystałem codziennie. Na przykład gdy dzieciaki kładły się spać to stawiałem na półce iPhona czy iPada na którym wybierałem jakiś audiobook/audiobajkę z biblioteki iTunes. Nie musiałem tych bajek mieć na urządzeniu, bo mam ich zbyt dużo, a poza tym momentem dnia nie są mi potrzebne. Ja też czasem w domu coś sobie puszczałem z biblioteki domowej i nie ładowałem tego na urządzenie.

Apple wyłączyło Home Sharing dla audio po cichu. Opisy funkcji wersji beta 8.4 dawały do zrozumienia, że Home Sharing dla audio tymczasowo nie działa. Niestety w finalnej wersji napisano, że nie działa i być może w przyszłych wersjach funkcja wróci.

Dla kogoś kto płaci za Apple Music to nie ma wielkiego znaczenia, bo iCloud Music Library niby potrafi to samo i bez konieczności bycia w tej samej sieci WiFi co iTunes Library. No ale jak ktoś nie zamierza płacić to stracił poważną funkcjonalność. :(

Spotkałem się z opinią, że Home Sharing i tak nigdy nie działało więc dobrze, że usunęli. Nieprawda. Jeżeli, zgodnie z zaleceniami Apple, otworzyło sie dwa porty na routerze, to Home Sharing działało bardzo dobrze. Wiem, bo korzystałem codziennie.

Basman
Gość
Basman

Nie wiem czy się dobrze zrozumieliśmy.
Czy wcześniej tozn przed iOS 8.4 była możliwość uruchomienia czegoś zdalnie tozn z poziomu maca na iPhone/iPad ? Chodzi o sytuację w której stawiasz iPhone na półce i pracując na komputerze uruchamiasz/odtwarzasz swoją muzykę na iPhone(zdalnie z poziomu mac).

Aktualnie korzystam z Apple Music. Pod jednym apple id mam dwa urządzenia iPhone i MacBook, a więc mam dostęp do pełnej biblioteki muzycznej z poziomu Maca i iPhone. Brakuje mi możliwości uruchomienia odtwarzacza na iPhone z poziomu Macbooka.

W drugą stronę. Tozn uruchomienie jakiegoś utworu na mac z poziomu iPhone działa idealnie za pomocą aplikacji „Pilot”(wymaga uruchomienia Home Sharing).

Dzięki wielkie z odpowiedzi !
Pozdrawiam

MDW
Gość
MDW

A faktycznie źle zrozumiałem. Tak to chyba się nie da. A przynajmniej na nie wiem jak. Właściwie to nawet się kiedyś zastanawiałem dlaczego iPhone/iPod/iPad nie są odbiornikami AirPlay. Nawet głupie RaspberryPi z OpenElec mam na liście urządzeń na których mogę puścić dźwięk/obraz z innego urządzenia.

Basman
Gość
Basman

Tak dokładnie. AirPlay rozwiązało by problem.
Dzięki wielkie za odp !

Tomek O.
Gość
Tomek O.

Szkoda że to jakaś wersja alfa (bo nawet nie beta). Zawsze otwiera się na zakładce „dla ciebie” (masakra, zwłaszcza w samochodzie, gdzie chcesz zwyczajnie zastartować jakąś swoją playlistę). Małe przyciski i napisy, a najgorsza rzecz to synchronizacja między dwoma urządzeniami iOS, zwłaszcza playlist i duplikaty na nich (nie zduplikowane pliki, ale pozycje na listach). Na Macu nie włączam, bo już całkiem mi pozżera albumy i listy. Baterie na iPhone 6 wpieprza 3 razy szybciej niż dotychczasowa aplikacja Music (przy tych samych czynnościach: tj. odtwarzanie i losowanie piosenek). Po trzech miesiącach za free, jeśli nie będzie znaczącej aktualizacji, to rezygnuję z subskrypcji. Nie ostrzegli mnie nawet, że wywalą mi albumy z biblioteki, których utwory są w iTunes Store, owszem, ale w innych kompilacjach (i muszę se ściągać i tworzyć playlistę ala-album, który mi usunęli chooye z ameryki).