iMagazine

Microsoft Office 2016 for Mac – dostępny od dzisiaj dla subskrybentów Office 365

09/07/2015, 18:00 · · · 9

Dzisiaj osoby, które subskrybują Office 365 będą mogły, jako pierwsze na świecie, pobrać pełne wersje Worda, Excela, PowerPointa i innych elementów pakietu Microsoft Office 2016 for Mac. To ważna wiadomość dla macuserów, ponieważ po raz pierwszy od niepamiętnych lat firma z Redmond stworzyła natywne i nowoczesne oprogramowanie dla OS X, które na dodatek różni się interfejsem od wersji Windowsowej. Co więcej, użytkownicy Windows będą musieli chwilę poczekać na Office 2016 na tę platformę.

Microsoft ExcelNie raz już wspominałem o tym, że podoba mi się kierunek jaki obrał Microsoft pod kierownictwem Satya Nadelli. Chcą być obecni na każdej platformie, w tym OS X i iOS. Chcą, aby ich software był dostępny dla każdego użytkownika, niezależnie od posiadanego sprzętu. Tą multiplatformowość oczywiście wspomaga chmura OneDrive, która stara się łączyć wszystkie dane w jednym miejscu – działa na tej samej zasadzie co iCloud i jego elementy.

Microsoft OutlookOffice 2016 for Mac ma jedną ogromną zaletę dla użytkowników Maców z ekranami Retina – w końcu wspiera je w całości. Nowy UI zapowiada się znacznie lepiej – widać, że ekipa programistów pracująca nad nim rozumie specyfikę typowych interfejsów OS X oraz jego HIG. Wykorzystano wiele elementów, takich jak paski narzędziowe, inspektora i inne, które żywo przypominają te znane z większości programów na OS X. To krok we właściwym kierunku – powinien znacząco ułatwić korzystanie z nich.

Office 2016 for Mac na razie będzie dostępny tylko dla subskrybentów Office 365. Użytkownicy Office for Mac Preview powinni zobaczyć stosowne okno dialogowe z informacją jak pobrać nowy pakiet, a subskrybenci najprawdopodobniej otrzymają w tym temacie maila. Jak tylko pakiet się rozpropaguje to będzie można go pobrać ze strony Office 365. Wersja pudełkowa pojawi się na rynku dopiero za kilka miesięcy.

Więcej informacji na temat znajdziecie tutaj.

9

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


9
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
Jasiek RączkaMichał KruszyniakPatrick NoisenegoiMaciej Czechowski Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
osxuser
Gość
osxuser

Kto tego używa jeszcze…

Moridin
Gość

Miliony ludzi na świecie. :)

Grzegorz Okaz
Gość
Grzegorz Okaz

A nie więcej? ;)

Maciej Czechowski
Gość
Maciej Czechowski

Ok,to miliardy :D

Moridin
Gość

Pewnie tak. ;-)

negoi
Gość
negoi

Używam Outlooka na iOS i działa świetnie,synchronizuje sobie pocztę,kalendarz i kontakty po iCloud.Nie wiem czemu tego samego nie robi Outlook na OSX. Nie ma szans na synchronizację po iCloud. Niby to samo ,a na każdym urządzeniu działa inaczej.

Patrick Noise
Gość
Patrick Noise

Czyli jeśli używałem for Mac Preview to po aktualizacji będzie wołało o zakup subskrypcji? :)

Michał Kruszyniak
Gość

bardzo pozytywna zmiana… W końcu pliki z PC wyglądają tak samo na MAC, bo poprzednia wersja 2011 dawała ciała z taką prostą czynnością. Natomiast ostatnia zmiana Pages moim zdaniem poszła w złym kierunku, tak uprościli program, tak pocięli, że stracił dużo fajnych funkcji i również kompatybilność pomiędzy OSX a iOS zaczęła kuleć.

Jasiek Rączka
Gość
Jasiek Rączka

Zainstalowałem Off365/2016 i pierwszy problem, ograniczenie wielkość załącznika do 20MB, czy jest metoda, żeby zmienić/znieść limit wielkości?