iMagazine

Skanowanie danych karty kredytowej iPhone’em

09/07/2015, 22:54 · · · 1

Podczas wypełniania formularzy na stronach internetowych pytani jesteśmy czasem o dane karty kredytowej. Jeżeli nie chcecie ich przepisywać, to równie dobrze możecie zeskanować je za pomocą aparatu.

Jeśli znajdziecie się na stronie, która poprosi o numer karty płatniczej, możecie wprowadzić go poprzez skanowanie. W tym celu należy wybrać pole na ten numer, a następnie dotknąć umieszczonego nad klawiaturą przycisku Wypełnij dane karty kred. Wywoła on menu, w którym oprócz wykorzystania dodanych już kart, możemy też dodać nowe, skanując je aparatem.

1

Po wybraniu opcji Użyj aparatu wyświetlona zostanie ramka, ułatwiająca skanowanie. Karta powinna być dobrze oświetlona, a aparat skierowany do niej prostopadle. Po zrobieniu zdjęcia dane karty zostaną automatycznie wprowadzone do formularza na stronie.

2

Źródło: OS X Daily


Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

Piotr Pokraczyński napisał(a):

Sprawę załatwia sam iOS czy strona musi być jakoś specjalnie przygotowana ?

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK