iMagazine

Aktualizacja systemu dla Apple IIgs

14/07/2015, 09:23 · · · 3

Zdążyliśmy się już przyzwyczaić, że Apple zapewnia długie wsparcie dla swoich urządzeń, na przykład nadchodzący iOS 9 będzie wspierał iPhone’a 4S, który swoją premierę miał niemal cztery lata temu. Niedawno jednak ukazała się aktualizacja dla Apple IIgs — komputera, którego produkcja zakończyła się ponad dwadzieścia lat temu!

W grudniu 1992 roku wypuszczone zostały ostatnie sztuki Apple IIgs. Od ostatniej aktualizacji systemu operacyjnego System 6.0.1 minęły dokładnie 22 lata, 2 miesiące, 2 dni i 2 godziny (przypadek?), gdy pojawiła się wersja 6.0.2, która wprowadziła sporo poprawek i usprawnień dotyczących Findera, TextEdit, Font Managera i innych. Więcej informacji na temat aktualizacji, jak i linki do pobrania możecie znaleźć w źródle u dołu strony.

Źródło i zrzuty ekranu: callapple.org


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

Krzysztof Kurdyła napisał(a):

Ale to chyba inicjatywa fanowska a nie applowska.

Maciej Skrzypczak napisał(a):

Tak to chyba wygląda, zresztą w źródle piszą, że to „proof-of-concept”. Niemniej jednak szacunek dla kogoś, że mu się jeszcze chciało. :)

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK