iMagazine

Apple Pay dostępny w UK od dzisiaj

14/07/2015, 15:21 · · · 9

Długo czekaliśmy na rozszerzenie Apple Pay z USA na inne kraje. Pierwszym na tej liście jest UK, gdzie od dnia dzisiejszego można z niego korzystać w „setkach tysięcy” sklepów – będzie działało w supermarketach, butikach, restauracjach, hotelach i wielu innych miejscach.

Apple Pay powinno działać prawidłowo nie tylko w punktach oznaczonych logiem Apple Pay, ale również tam gdzie są bezprzewodowe terminale. Wystarczy mieć iPhone’a 6 lub 6 Plus i opcjonalnie Apple Watcha, aby móc z niego skorzystać.

Poza oficjalnymi sklepami Apple, będzie można między innymi płacić na stacjach BP, Costa, KFC, Lidl, Marks & Spencer, McDonalds, Subway, Starbucks i innych. Ponadto wsparcie dla Apple Pay pojawi się również w wielu aplikacjach: Addison Lee, Apple Store, Babylon, Dice, Etsy, Five Guys, Hotel Tonight, JD, Just Eat, Zara, Zaladno i innych. Wspierane są karty debetowe i kredytowe ośmiu banków, w tym: AmEx, Visa, MasterCard, First Direct, HSBC, Nationwide, NatWest, Royal Bank of Scotland, Santander i Ulster Bank. Wkrótce ma się pojawić między innymi w Lloyds Bank, MBNA, TSB, Bank of Scotland, M&S Bank i Halifax.

Apple Pay jest bezpieczną metodą bezprzewodowego płacenia w sklepach i aplikacjach za pomocą Touch ID. Apple nie posiada informacji na temat tego gdzie płacimy oraz co kupujemy. Co więcej, Apple Pay nie posiada informacji na temat naszego numeru karty debetowej lub kredytowej ani kodu CVV – karty są więc bezpieczne przed skopiowaniem. Zamiast używać danych karty, Apple Pay przypisuje im unikalny numer, który jest następnie szyfrowany i przetrzemywany w Secure Element – tam gdzie nasze odciski palców. Nikt nie ma dostępu do tych danych. Dodawanie ich do urządzenia też zostało maksymalnie uproszczone – wystarczy skorzystać z kamery iSight i pokazać jej kartę, a program zapisze potrzebne mu dane w iPhonie oraz skontaktuje się z bankiem, aby ją zweryfikować.

Biorąc pod uwagę jak mocno rozwinięty jest sektor bankowy w Polsce to bardzo mocno liczę na to, że i u nas wkrótce się pojawi Apple Pay. Wręcz nie mogę doczekać się dnia, w którym nie będę musiał ze sobą nosić żadnej karty.

Źródło Apple UK

9

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


9
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Moridineric greenArek UKArtur Bardokamill889 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
kamill889
Gość
kamill889

iphone 5s nie obsluguje apple pay, mozesz poprawic blad :D

Artur Bardo
Gość
Artur Bardo

Działa rewelacyjnie tylko szkoda ze nie wszystkie banki jeszcze obsługują tą formę płatności np: Lloyds Bank trzeba będzie poczekać do jesieni taką dostałem informacje, a np karty kredytowe mbna juz od dziś działają w UK z Apple Pay.

eric green
Gość
eric green

Czy są jakieś limity tak jak w przypadku kart zblizeniowych?
Czy płacisz unlimited…

Artur Bardo
Gość
Artur Bardo

Niestety tak limit do £20 ma to się zmienić za miesiąc podwyższając o £10 co też nie jest wielkim szałem bo wystarczy tylko na drobne zakupy. Było by super gdyby było bez limitu lub conajmniej £60-£80 na większe zakupy.

eric green
Gość
eric green

Szkoda,zastanawiam się w czym jest problem,rozumiem limit na karcie zblizeniowej,ale przy apay musisz użyć odcisk palca,jest to chyba bezpieczniejsze niż podawanie pinu do karty…

Arek UK
Gość
Arek UK

Biorąc pod uwagę popularność iP w PL bardzo bym się zdziwił, gdyby banki zdecydowały się na wdrożenie tej technologii.

Moridin
Gość

Biorąc pod uwagę jak dbają o aplikacje na iOS jestem przekonany że się bardzo zdziwisz.

Arek UK
Gość
Arek UK

No tak, ale iOS to także iPad, a ten ma jednak u nas znacznie większy udział na rynku tabletów niż odpowiednio iPhone na rynku telefonów. Po drugie, aplikacja a system płatności to chyba jednak co innego, przecież do tego trzeba będzie dostosować terminale w punktach obsługi sprzedaży, czyż nie? Czy będzie się to opłacało dla potencjalnej garstki użytkowników? Ja wątpię, ale zobaczymy.

Moridin
Gość

Nie trzeba nic dostosowywać. Działa z tymi które są.