iMagazine

Naprawa błędu aktywacji iPhone’a

15/07/2015, 21:46 · · · 0

Podczas konfiguracji iPhone’a po zerowaniu pamięci może wystąpić błąd aktywacji, który uniemożliwi korzystanie z urządzenia. Istnieją trzy sposoby, by sobie z nim poradzić.

W konfiguratorze telefonu błąd aktywacji występuje po zalogowaniu się do sieci Wi-Fi. Na ekranie z komunikatem nie mamy do wyboru żadnych opcji, jednak wciśnięcie przycisku Home powoduje rozwinięcie menu z trzema pozycjami: Emergency Call, Start Over oraz Wi-Fi Settings. Błąd aktywacji może wynikać z niepoprawnego podania danych sieci Wi-Fi bądź połączenia się z siecią, która nie ma dostępu do internetu. W tym wypadku wystarczy wybrać Wi-Fi Settings i podać poprawne dane, by aktywować telefon. Jeśli to nie zadziała, warto spróbować z opcją Start Over, która wywołuje cały proces konfiguracji od nowa.

Jeżeli żaden z powyższych sposobów nie pozwoli aktywować telefonu, należy włożyć do niego aktywną kartę SIM. Może być ona zabezpieczona kodem PIN, należy go jednak znać do przeprowadzenia aktywacji. Po włożeniu karty i przejściu wszystkich kroków konfiguratora, telefon powinien zostać aktywowany. Ostatnio przechodziłem ten proces z iPhone’em 4 i dopiero włożenie działającej karty pomogło go uruchomić.

źródłoOS X Daily


Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK