iMagazine

Nowe iPody nano, shuffle i touch mają rzekomo się pojawić dzisiaj

15/07/2015, 11:32 · · · 6

Na nowe iPody czekamy już tak długo, że prawie zapomniałem o ich istnieniu. Od paru tygodni pojawiły się plotki na temat nowych modeli i jest duża szansa, że dzisiaj zostaną zaprezentowane przez Apple. Mam swoje marzenia w tym zakresie, ale obawiam się że te produkty już mają tak małe znaczenie na rynku, że się nie spełnią.

iPod-shuffle-hero

iPod shuffle i nano

Nowe iPody shuffle i nano otrzymają jedynie nowe kolory i nie będą się niczym różniły od obecnie dostępnych modeli – niebieski, złoty i różowy.

iPod-touch-hero

iPod touch

Największe zmiany mają dotyczyć iPoda touch. Również otrzyma nowe kolory, czyli niebieski, różowy i złoty, ale „pod maską” też przejdzie spore zmiany. Jego serce ma zostać wymienione na 64-bitowy SoC, wyposażony w koprocesor M – nie wiadomo obecnie czy będzie to A8/M8, A7/M7 czy coś innego. Matryca aparatu ma mieć więcej megapikseli – osiem zamiast obecnych pięciu, czyli tyle ile iPad Air 2 i iPhone 6 / 6 Plus. Na pokładzie będzie oczywiście Apple Music oraz iOS 8.4, ale pojawią się też nowe pojemności i ceny:

  • 16 GB za $199
  • 64 GB za $299
  • 128 GB za $399

Zadaniem najdroższego modelu jest prawdopodobnie zastąpienie iPoda Classic.


Design żadnego z modeli się nie zmieni, a to najprawdopodobniej oznacza, że touch zachowa 4″ ekran, co z kolei sugeruje że zostaną przy Apple A7/M7.

Osobiście marzy mi się iPod touch z ekranem 4.7″ wyposażony w moduł LTE – taki mały iPad. Mam jednak trzy obostrzenia – musiałby mieć tak samo dobry ekran i aparat jak iPhone 6 oraz większą baterię, aby działał przez przynajmniej dwie doby bez ładowania. Szanse zerowe, ale od czego są marzenia.

źródło9to5Mac


Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


Dodaj komentarz

Wojtek Kowalski napisał(a):

Ej , ale niebieski i chyba różowy iPod Touch są od dawna…

NowyWiewior napisał(a):

Są jaśniejsze niż te co tutaj, a dodatkowo nowe mają nie mieć loopa.

Tom Carrot napisał(a):

I to sie wlasnie chyba teraz dzieje, bo na stronie Apple store mamy komunikat „we’ll be back”

NowyWiewior napisał(a):

Coś się dzieje! :)

NowyWiewior napisał(a):

Czego tu brakuje?

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK