iMagazine

Nowy iPod touch 6G; odświeżone iPod nano i shuffle już dostępne

15/07/2015, 17:16 · · · 15

Apple dzisiaj zaprezentowało nowego iPoda touch szóstej generacji (6G) oraz odświeżyło modele Nano (7G) i Shuffle (4G). Na odświeżenie przyszło nam czekać od października 2012 dla dwóch pierwszych oraz od października 2010 w przypadku modelu Shuffle.

iPod shuffle 4G hero 01

iPod shuffle (4G)

Zgodnie z oczekiwaniami „szufla” otrzymała jedynie trzy nowe kolory – złoty, niebieski oraz różowy. W ofercie pozostał srebrny, czarny i czerwony. Pojemność pamięci flash się nie zmieniła i nadal wynosi 2 GB.

Cena odświeżonego modelu wynosi 249 PLN.

iPod shuffle w Apple Store →


iPod nano 7G hero 01

iPod nano (7G)

Również iPod nano siódmej generacji nie uległ żadnym zmianom technicznym. Wprowadzono jedynie nowe i spodziewane kolory – niebieski, złoty i różowy. Pozostał srebrny, czarny i czerwony. Jego pojemność nadal wynosi 16 GB.

Cena tego modelu wynosi 799 PLN.

iPod nano w Apple Store →


iPod touch 6G hero 02

iPod touch (6G)

iPod touch piątej generacji wyposażony był w Apple A5 – SoC sprzed trzech generacji. Nowy model – szóstej generacji – otrzymał 64-bitowy SoC Apple A8, posiadający wbudowany koprocesor M8 oraz szybsze WiFi (802.11ac). Przekątna ekranu się nie zmieniła – nadal wynosi 4″, a rozdzielczość ekranu nadal ma 640×1136 px (tyle samo co iPhone 5 / 5C / 5S). Nowego iPoda touch wyposażono również w matrycą o rozdzielczości 8 MP co stawia go na podobnym gruncie co iPad Air 2 i iPhone 6 – robi zdjęcia seryjne z prędkością 10 fps i kręci filmy przy 120 fps w trybie 720p.

Ceny są podobne – podstawowy model ma pojemność 16 GB i kosztuje 999 PLN, 32 GB kosztuje 1199 PLN, 64 GB kosztuje 1499 PLN, a największy 128 GB model kosztuje 1999 PLN.

iPod touch w Apple Store →


Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


Dodaj komentarz

chiefer napisał(a):

Czyli taki wykastrowany iPhone C.

A z innej mańki, muszę was pochwalić za czytanie sugestii w komentarzach bo teraz front serwisu wygląda jakoś tak znacznie lepiej :)

Moridin napisał(a):

Dzięki. Staramy się.

WiktorStaskiewicz napisał(a):

a ramu ile ma Touch 6G?

Maciej Kurek napisał(a):

1GB, a procesor ma taktowanie 1,1GHz

Moridin napisał(a):

Potwierdzone już gdzieś tak na 100%?

Maciej Kurek napisał(a):

Obecnie nie zauważyłem w sieci sprzeciwów co do tej konfiguracji http://www.macrumors.com/2015/07/15/a8-ipod-touch-benchmarks-1gb-ram/

Wojtek Kowalski napisał(a):

Ja to chce :3

Bartosz Drząsała napisał(a):

Brałbym niebieskiego Touch 16GB! :D

Bartosz Drząsała napisał(a):

„Pojemność pamięci flash się nie zmieniło i !nada! wynosi 2 GB.”

Literówka się wkradła ;)

@winmaciek napisał(a):

8 megapikseli i wideo 120 FPS w 720p to parametry odpowiadające iPhone 5S, a nie iPhone 6 jakby wynikało z artykułu. iPhone 6 nagrywa do 240 FPS w slo-mo.

Kamil Cioch napisał(a):

Bardzo sie nad touch zastanawiam. Myślałem żeby go podłączyć na stałe do samochodu – dźwięk przez Bluetooth i mógłbym odbierać na nim połączenia. Dzięki temu telefon spokojnie sobie gdzieś tam leży z boku. Dobry pomysł?

DoNotProcrastinate napisał(a):

Czasem wysyłam muzykę w aucie przez bluetooth i jest w porządku, bo bluetooth w telefonie mam włączone i od razu łączy się z autem. Jednak używając kabla poprawa dzwięku jest zauważalna. To też zależy od głośników, w moim aucie są Bang & Olufsen i grają całkiem dobrze, może nie być różnicy na głośnikach innej klasy. W moim garbusie z 67 nawet radio kiepsko brzmi.

Michał Zieliński napisał(a):

Zastanawia mnie dlaczego iPod nano nie dostał odświeżonego oprogramowania. Ciągle jest zachowany styl iOS 6, który pożegnaliśmy lata temu.

Moridin napisał(a):

Ekipa która pracowała nad jego UI robi teraz Apple Watcha. Nie ma ludzi po prostu.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK