iMagazine

Apple może chcieć wprowadzić nowy standard kart „e-SIM”

16/07/2015, 21:23 · · · 16

Kto kupował iPhone’a 4 przed premierą, ten dokładnie wie jakim problemem było docinanie kart do rozmiaru micro-SIM. Mało kto jednak spodziewał się, że jest to trening przed docinaniem kart do rozmiaru nano-SIM. Okazuje się, że Apple planuje jeszcze jedną rewolucję w kartach SIM

Najnowszy standard kart ma nazywać się e-SIM, zaś litera „e” pochodzi od angielskiego słowa „embedded” (wbudowany). Pomysł jest prosty: karta będzie wbudowana w telefon, użytkownik nie będzie miał do niej dostępu, a wyboru sieci będziemy dokonywać w systemie urządzenia. Dokładnie takie samo rozwiązanie jest stosowane w iPadzie Air 2 pod nazwą Apple SIM – e-SIM ma być jednak otwartym standardem.

Mówi się, że producenci telefonów (w tym Apple i Samsung, czyli dwaj najwięksi gracze na rynku) prowadzą rozmową z sieciami komórkowymi, a e-SIM może być dostępne już w przyszłym roku.

Wprowadzenie takiego standardu to zdecydowanie ruch w stronę użytkowników, więc mam nadzieję, że operatorzy się zgodzą na to. Jakby nie patrzeć, zarabiają oni na kartach SIM, a zastosowanie uniwersalnego e-SIM może sprawić, że klienci będą częściej zmienić swojego usługodawcę.

źródło9to5mac


Michał Zieliński

Star Wars, samochody i Taylor Swift.

mikeyziel

Dodaj komentarz

Slawomir Gawinowski napisał(a):

Hm, według mnie koszt karty sim to koszt operatora – w większości wypadków karta jest wydawana (wymieniana) bezpłatnie

Michał Zieliński napisał(a):

W Polsce – tak. Na świecie? Niekoniecznie.

Paweł Nyczaj napisał(a):

Ciekawe, czy będzie można mieć kilka kart w-SIM i np. za granicą wybrać w-SIM lokalnego operatora. Dobrze, by powstał też adapter w-SIM wkładany w miejsce karty nanoSIM pozwalający uzyskać funkcjonalność w-SIM w iPhone od 5 w górę, oczywiście o ile będzie to możliwe.

NowyWiewior napisał(a):

Jak dla mnie w-sim miałaby zastosowanie w iPodzie Touch jeśli powstałaby przejściówka z Lightening na złącze w-sim.

Dariusz Gardyński napisał(a):

Jakie w-Sim? e-Sim, czyli wszystko będzie sterowane programowo, a co za tym idzie – nie ma żadnych ograniczeń. Jak Apple narzuci ograniczenia, to strzeli sobie w stopę i będziesz mógł ich obwiniać. Android zaraz to wprowadzi i będziesz mógł żonglować tym dowolnie.

januszp napisał(a):

To będzie problem dla osób, które używają kilku kart sim z innych krajów , to zła wiadomość , myśle , ze taki system utrudni korzystanie z telefonu w czasie wyjazdu , są kraje ,które kartę nano wprowadzono z rocznym opóźnieniem , a w Polsce żaden operator nie wymieni karty na nano bez rejestracji telefonu

DoNotProcrastinate napisał(a):

Kiedy jestem w Polsce używam nano prepaid od tmobile, od razu po zakupie w salonie wymienilem na nano a pieniądze pobrało ze środków.

Kamil Steć napisał(a):

w salonie play dostałem darmowy starter prepaid od razu z nano i do tego 5 zł na koncie na start..

Dariusz Gardyński napisał(a):

Bzdura. Skoro to ma być programowe, to wystarczy odpowiednie… oprogramowanie ;). A co do nano to nie wiem. Na micro nie ma żadnego problemu.

Dariusz Gardyński napisał(a):

Dobra, ulało mi się. Widok Readera nie działa u Was ;(.

Moridin napisał(a):

???

Dariusz Gardyński napisał(a):

LoL… https://www.apple.com/safari/ Zjedź sobie na sam dół, no prawie na sam dół. Szukaj „Reader”.

Moridin napisał(a):

Wiem co to jest Reader. Pytam o to co Ci nie działa? Screenshot mile widziany oraz wersja Safari, oraz iOS lub OS X.

Moridin napisał(a):

U mnie działa na każdej stronie, na El Cap i Yosemite.

Dariusz Gardyński napisał(a):

Dziwna sprawa. Wyłączyłem wszystkie wtyczki i to samo :/.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK