iMagazine

Przechodzenie Tabem między przyciskami

16/07/2015, 20:13 · · · 6

Sytuacje, w których ciągłą pracę na klawiaturze przerywa sporadyczna konieczność użycia gładzika, zdarzają się mi aż za często. Dzięki niewielkiej zmianie w preferencjach systemu możliwe jest jednak włączenie wykorzystywania klawiatury do nawigacji w oknach komunikatów.

Domyślnie w OS X przycisk Tab służy wyłącznie do przenoszenia kursora między kolejnymi polami tekstowymi. Okazuje się jednak, że równie dobrze może służyć on do zmiany aktywnego przycisku w oknie. W celu włączenia takiego działania klawisza należy wejść do Preferencji systemowych, a następnie do menu Klawiatura.

1

Teraz przechodzimy do zakładki Skróty. Na dole znajdują się opcje dotyczące działania przycisku Tab. Wystarczy zaznaczyć wszystkie elementy sterujące, by wciśnięcie klawisza powodowało podświetlenie przycisków w oknie komunikatu oraz przełączanie się pomiędzy nimi.

2

źródłohttps://twitter.com/M_Mynarski/status/621696430588170240


Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

NowyWiewior napisał(a):

Jak dla mnie to przekombinowaliście ze stroną główną. Jasna czciąka i jasne zdjęcie są strasznie nieczytelne. A co do artykułu to pomocny.

Moridin napisał(a):

„Czcionka” a tak w ogóle to „font”. ;-)

NowyWiewior napisał(a):

Pfft… Tu mnie masz ;)

Maciej Skrzypczak napisał(a):

Jedna z pierwszych rzeczy, jaką zawsze robię po instalacji świeżego systemu. ;)

Krzysiek Murawski napisał(a):

Mój komentarz miał brzmieć dokładnie tak samo:) świetna sprawa z tym tabem i nie wiem czemu nie jest domyślnie włączona.

Tomek Przewłocki napisał(a):

Warto dodać, że przy przełączeniu podświetlenia przycisku akceptujemy wybór SPACJĄ, nie Enterem :)