iMagazine

Nowy iPod touch rozebrany przez iFixit: 1 GB pamięci RAM i niewiele większa bateria

17/07/2015, 20:14 · · · 1

Pokazany zeszłej środy iPod touch z zewnątrz wygląda tak jak jego poprzednik. Dzięki serwisowi iFixit dowiedzieliśmy się, że wewnątrz zostało zmienione praktycznie wszystko.

Oprócz procesora A8 iPod dostał 1 GB pamięci RAM LPDDR3, czyli dokładnie to samo, co można znaleźć w iPhonie 6. Sam procesor jest taktowany zegarem 1,1 GHz, czyli troszkę niżej, niż w smartfonie, mimo to nie uważam, żeby różnica w działaniu między iPhone’em a iPodem była w ogóle zauważalna.

Więcej mocy oznacza większe zapotrzebowanie na energię. Faktycznie, iPod dostał również większą baterię, ale różnica wynosi zaledwie 13 mAh – skok z 1030 do 1043. Czy to wystarczy przekonamy się w najbliższym czasie.

Jak pewnie wiecie, zmiany zaszły również w aparacie. Ma on teraz matrycę o wielkości 8 megapikseli, jednak nie jest to układ znany z iPhone’a 6 – przeszłona jest ciut mniejsza (ƒ/2.4 zamiast ƒ/2.2). Jak to wpłynie na jakość zdjęć powinniśmy również przekonać się niedługo.

Nowy iPod touch jest dostępny w pięciu kolorach – niebieski, różowy, gwiezdna szarność, srebrny oraz złoty – a także w czterech wersjach pojemnościowych, od 16 GB do 128 GB. Podstawowa wersja kosztuje 999 złotych.

źródłoiFixit


Michał Zieliński

Star Wars, samochody i Taylor Swift.

mikeyziel

Dodaj komentarz

Paweł Nyczaj napisał(a):

Ciekawe, czy z nowego iPoda Touch będzie w przyszłości najtańszy mały iPhone (nazwijmy go roboczo mini). Oczywiście wtedy bateria musiałaby być przynajmniej 2x większa.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK