iMagazine

Steve Jobs: The Man in the Machine – nowy dokument o Jobsie

26/07/2015, 21:21 · · · 1

Niedługo na ekranach kin pojawi się „Steve Jobs” z Michaelem Fassbenderem w roli głównej. Wcześniej premierę będzie miał inny, zdawać by się mogło, równie interesujący film: „Steve Jobs: The Man in the Machine”.

Nowa produkcja Magnolia Pictures jest filmem dokumentalnym, opowiadającym o życiu i twórczości współzałożyciela Apple. Za reżyserię odpowiada Alex Gibney, natomiast producentem jest Gaby Darbyshire, były COO Gawker Media, związanego z Gizmodo i historią z prototypem iPhone’a 4, który przypadkiem wpadł w ręce dziennikarzy. Film ma opowiadać nie tylko o najbardziej znanych wydarzeniach z życia Jobsa, ale też o tym, co działo się za kulisami wielkich prezentacji i wewnątrz firmy, i wcale nie stawia głównego bohatera w najlepszym świetle.

Film pokazywany były już na festiwalu SXSW, widzieli go nie tylko krytycy, ale też pracownicy Apple, w tym również ci, którzy utrzymywali bliskie relacje z Jobsem. Według nich film nie odzwierciedla tego, jakim człowiekiem był Jobs. Swoje rozczarowanie wyraził między innymi Eddy Cue.

Film wejdzie na ekrany kin 4 września, pojawi się też w iTunes. Zapowiada się interesująco, zwłaszcza, że Apple nie było zaangażowane w jego produkcję. Być może odsłoni więc nieco więcej szczegółów i ujawni nowe informacje odnośnie wielokrotnie analizowanych już zdarzeń.

źródło9to5mac


Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

NowyWiewior napisał(a):

Pewnie będą się tam wypowiadać ci, których Steve po powrocie zwolnił, bo praktycznie zniszczyli firmę. Będzie żalenie się jacy to oni biedni i jaki to Steve zły.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK