iMagazine

iWoda – pierwsze wrażenia

27/07/2015, 16:07 · · · 10

Ekran w Apple Watch jest dużo bardziej nastawiony na uszkodzenia, niż ekrany innych urządzeń jakie nosimy ze sobą. Zegarek mamy zawsze na ręku, przez co bardzo łatwo go zadrapać, stuknąć nim o coś itd. Mając wersję stalową, w zasadzie nie musimy się niczym przejmować, bo jest w nim szafirowe szkło, które bardzo trzeba się postarać aby uszkodzić. Gorzej jest z Apple Watch Sport. Tutaj mamy szkiełko znane z iPhone. Jest dobrze, ale jednak rysuje się – nie jest to szafir. W tej sytuacji warto rozważyć jakieś zabezpieczenie – może iWoda od JCPAL?

Do naszej redakcji właśnie dojechało nowe szkło od JCPAL, którego na rynku polskim reprezentuje ZGSklep.pl.

iwoda5

iWoda jest szkłem wykonanym w technologii 0,15 mm. To bardzo cienko. Poprzednie szkła JCPAL, oraz większości konkurencji, były wykonane w technologii 0,26 mm, czyli prawie dwa razy grubsze.

iwoda7

iWoda jest bardzo cienka, ale w odróżnieniu od folii, przez to, że jest szkłem, jest bardzo przejrzysta. Zabezpiecza tylko płaską część ekranu Apple Watch – niestety zakrzywione krawędzie nadal są narażone na uszkodzenia.

iwoda4

Instalacja jest błyskawiczna, szkło idealnie jest dopasowane. Bardzo dobrze przylega do ekranu Apple Watch.

iwoda3

W zestawie znajdziemy dodatkowo specjalne naklejki do usuwania kurzu, szmatkę oraz specjalny kawałek plastiku, który w założeniu ma wyrównać szkło na ekranie, ale mi nie był potrzebny.

iwoda6

 

iWoda na młyn dla wszystkich posiadaszy Apple Watch. Wg mnie warto zabezpieczyć swój wyświetlacz, choć niestety widać iWodę. Z drugiej strony „ramka”, czyli krawędzie szkła, mogą się niektórym podobać – z cyferblatem, którego używam wygląda całkiem znośnie.

iwoda2

iWoda znajdziecie w ZGSklep.pl w cenie 79PLN – wersja 42 mm lub 38 mm.

10

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii i dobrej kuchni. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


10
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
Bejbi FlajnarkomankrzywyJacekMaciej Skrzypczak Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
osxuser
Gość
osxuser

Wiocha, jakby jezdzic z cerata i na tylnych kanapach swojego wozu.

Jacek
Gość
Jacek

albo w tygodniu folia na dywanie w dużym pokoju.

daszek
Gość
daszek

Myślę, że świetnie pasuje do wersji złotej :D

Pawciu
Gość
Maciej Skrzypczak
Gość

Łeee, a myślałem, że Apple wydało jakąś nową wersję wody. :)

krzywy
Gość
krzywy

Przyznam, że wygląda strasznie. Byłem zmuszony kupić iH2O po tym jak pokazały się pierwsze rysy. Brrr ohyda. Dni iWody są policzone. Nadaje się do ochrony worka na śmieci.

narkoman
Gość

Jak można takie gowno założyć na zegarek :-D

Bejbi Flaj
Gość
Bejbi Flaj

@dominiklada . Witam, czy przy montażu folii iWoda miał Pan problem z dojściem krawędzi folii do Apple watcha ? Dodaje załącznik.