iMagazine

iWoda – pierwsze wrażenia

27/07/2015, 16:07 · · · 10

Ekran w Apple Watch jest dużo bardziej nastawiony na uszkodzenia, niż ekrany innych urządzeń jakie nosimy ze sobą. Zegarek mamy zawsze na ręku, przez co bardzo łatwo go zadrapać, stuknąć nim o coś itd. Mając wersję stalową, w zasadzie nie musimy się niczym przejmować, bo jest w nim szafirowe szkło, które bardzo trzeba się postarać aby uszkodzić. Gorzej jest z Apple Watch Sport. Tutaj mamy szkiełko znane z iPhone. Jest dobrze, ale jednak rysuje się – nie jest to szafir. W tej sytuacji warto rozważyć jakieś zabezpieczenie – może iWoda od JCPAL?

Do naszej redakcji właśnie dojechało nowe szkło od JCPAL, którego na rynku polskim reprezentuje ZGSklep.pl.

iwoda5

iWoda jest szkłem wykonanym w technologii 0,15 mm. To bardzo cienko. Poprzednie szkła JCPAL, oraz większości konkurencji, były wykonane w technologii 0,26 mm, czyli prawie dwa razy grubsze.

iwoda7

iWoda jest bardzo cienka, ale w odróżnieniu od folii, przez to, że jest szkłem, jest bardzo przejrzysta. Zabezpiecza tylko płaską część ekranu Apple Watch – niestety zakrzywione krawędzie nadal są narażone na uszkodzenia.

iwoda4

Instalacja jest błyskawiczna, szkło idealnie jest dopasowane. Bardzo dobrze przylega do ekranu Apple Watch.

iwoda3

W zestawie znajdziemy dodatkowo specjalne naklejki do usuwania kurzu, szmatkę oraz specjalny kawałek plastiku, który w założeniu ma wyrównać szkło na ekranie, ale mi nie był potrzebny.

iwoda6

 

iWoda na młyn dla wszystkich posiadaszy Apple Watch. Wg mnie warto zabezpieczyć swój wyświetlacz, choć niestety widać iWodę. Z drugiej strony „ramka”, czyli krawędzie szkła, mogą się niektórym podobać – z cyferblatem, którego używam wygląda całkiem znośnie.

iwoda2

iWoda znajdziecie w ZGSklep.pl w cenie 79PLN – wersja 42 mm lub 38 mm.


Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii, dobrej kuchni, swojej żony oraz synów - Franka i Leona. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


Dodaj komentarz

osxuser napisał(a):

Wiocha, jakby jezdzic z cerata i na tylnych kanapach swojego wozu.

Jacek napisał(a):

albo w tygodniu folia na dywanie w dużym pokoju.

daszek napisał(a):

Myślę, że świetnie pasuje do wersji złotej :D

Maciej Skrzypczak napisał(a):

Łeee, a myślałem, że Apple wydało jakąś nową wersję wody. :)

krzywy napisał(a):

Przyznam, że wygląda strasznie. Byłem zmuszony kupić iH2O po tym jak pokazały się pierwsze rysy. Brrr ohyda. Dni iWody są policzone. Nadaje się do ochrony worka na śmieci.

narkoman napisał(a):

Jak można takie gowno założyć na zegarek :-D

Bejbi Flaj napisał(a):

@dominiklada . Witam, czy przy montażu folii iWoda miał Pan problem z dojściem krawędzi folii do Apple watcha ? Dodaje załącznik.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK