iMagazine

Booking.com – noclegi na całym świecie

05/08/2015, 13:32 · · · 0

W wakacyjnych podróżach drugą najistotniejszą kwestią jest rezerwacja zakwaterowania w interesującym nas miejscu. Do tego celu od lat wykorzystuję booking.com, o którym warto tutaj wspomnieć.

Booking App Szykulski 01-02

Największą zaletą serwisu jest bogata baza miejsc noclegowych na całym świecie. Zaliczają się do niej hotele, hostele, prywatne kwatery, a także wiele innych form zakwaterowania. W ciągu ostatnich 3 lat ze strony skorzystałem kilkadziesiąt razy – niemal za każdym razem znajdując odpowiednie miejsce w interesującej mnie lokalizacji i rozsądnej cenie.

Booking.com odgrywa rolę pośrednika zawieranych transakcji. Jest to istotne, bowiem stanowi zabezpieczenie w przypadku problemów z rezerwacją lub płatnością. Wiele obiektów zgadza się także na potwierdzenie rezerwacji przez podanie danych karty kredytowej na stronie, a następnie dokonanie płatności po dotarciu na miejsce lub bezpłatne odwołanie rezerwacji bez dodatkowych kosztów na kilka dni przed planowanym pobytem.

Istotną zaletą jest także społecznościowy charakter serwisu. Recenzje tysięcy użytkowników z całego świata pozwalają na uzyskanie wiarygodnej opinii na temat wybranego miejsca. Przejrzysty system oceny obiektów zdecydowanie ułatwia rezerwację i ogranicza potencjalne problemy na miejscu. Warto również wspomnieć o bardzo wygodnej aplikacji booking.com na iOS. Jej zalety najbardziej doceniłem, gdy na lotnisku w Waszyngtonie okazało się, że mój lot do Detroit został odwołany, a kolejny zaplanowano następnego dnia rano. W ciągu kilku minut znalazłem i zarezerwowałem niedrogie zakwaterowanie na dodatkową noc. Aplikacja pozwala także na wygenerowanie karty Passbooka z danymi naszej rezerwacji.

Booking App Szykulski 05

Booking.com nie jest oczywiście jedynym serwisem służącym do rezerwacji noclegów, jednak – w mojej opinii – najwygodniejszym. Bogata baza obiektów, możliwość potwierdzenia rezerwacji i dokonania płatności po przyjeździe, społecznościowy system oceny miejsc, a także wygodna aplikacja mobilna – to najważniejsze zalety tej strony, która zdecydowanie ułatwi planowanie wakacyjnej podróży.

Booking.com – iOS – za darmo

0

Tomasz Szykulski

Fotograf, podróżnik, freelancer. Student uczelni w USA, Irlandii i Australii. Zajrzyj na moją stronę - szykulski.com.


Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o