iMagazine

Wyciekła specyfikacja Apple TV

03/09/2015, 09:19 · · · 2

Z każdym dniem środowa prezentacja staje się coraz mniej tajemnicza. Tym razem poznaliśmy czego możemy spodziewać się po nowym Apple TV. Po raz kolejny.

Zacznijmy od specyfikacji. Podstawkę będzie napędzać znany, między innymi z iPhone’a 6, procesor A8. Biorąc pod uwagę, że Apple może chcieć promować to urządzenie jako konsolę dla niedzielnych graczów, zastosowanie starszych podzespołów jest zaskakujące. Niestety, to nie jedyne rozczarowanie. Nowe Apple TV ma nie wspierać rozdzielczości 4K. Jeśli chodzi o pojemność pamięci wewnętrznej to będziemy mieli do wyboru 8 lub 16 GB za, odpowiednio 149 i 199 dolarów – ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła i rozważane jest wprowadzenie tylko 16 GB modelu w cenie $149. Nie zmieni się jednak ułożenie portów: ciągle będziemy mieli do dyspozycji HDMI, port micro-USB, złącze ładowania oraz optyczne wyjście dźwiękowe.

W zestawie z podstawką dostaniemy nowego, czarnego pilota. Będzie on posiadał płytkę dotykową, dzięki której będziemy mogli sterować interfejsem. Dodatkowo znajdą się tam przyciski Home oraz do aktywowania Siri, a także rocker głośności. Wisienką na torcie będzie możliwość rejestrowania ruchu dzięki wbudowanym w pilota czujnikom, co może pozwolić na używanie go jako kontroler do gier.

Nowe Apple TV będzie działać pod kontrolą zmodyfikowanego iOS 9. Najważniejszą nowością w systemie ma być uniwersalna wyszukiwarka. Użytkownik będzie mógł wpisać nazwę szukanej pozycji i zobaczyć wyniki z iTunes Store, Netflix, Hulu i innych. W interesujący sposób został rozwiązany problem ograniczonej pamięci. Aplikacje będą pobierane w kawałkach i streamowane. Ma to sens – w końcu z Apple TV nie będziemy biegać po parku, gdzie mogą być problemy z zasięgiem LTE.

Apple ma zostawić w ofercie obecną generację Apple TV, którego cena zostanie na poziomie 69 dolarów. Co ciekawe, również ten model ma otrzymać możliwość oglądania nowej usługi wideo z Cupertino biorącej na celownik standardową telewizję. Usługa ta ma wystartować w przyszłym roku w USA.

źródło9to5mac


Michał Zieliński

Star Wars, samochody i Taylor Swift.

mikeyziel

Dodaj komentarz

tattarrattat1 napisał(a):

chyba graczy a nie „graczów”

Król Ghidora Jaderberg napisał(a):

nawet na pewno

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK