iMagazine

iPad Pro

09/09/2015, 20:16 · · · 7

Myślałem, że na jego premierę poczekamy do października. Myliłem się, Apple zaprezentowało dziś iPada Pro.

Jak słyszeliśmy z plotek, nowy tablet od Apple będzie miał ekran o przekątnej 12,9 cala i wyświetli 5,6 miliona pikseli. Wysokość ekranu obecnego iPada Air 2 stanowi krótszy bok iPada Pro.

Untitled

iPad Pro zasilany będzie nowym procesorem – A9X, który jest mniej więcej 1,8 raza szybszy od poprzednika. Wbudowana bateria ma pozwolić na 10-godzinną pracę. Za nagłośnienie mają służyć głośniki znajdujące się na każdym narożniku (tak, będą 4 głośniki). Mimo swoich rozmiarów, iPad Pro ma mieć niecałe 7 mm (dokładnie 6,9 mm, czyli o 0,8 mm grubszy od iPada Air 2).

iPad Pro

Jakiś czas temu pojawiły się plotki o specjalnej klawiaturze. Apple przedstawiło dziś do złudzenia przypominające zestaw tworzący Microsoft Surface – nowa klawiatura Apple stanowi połączenie ze Smart Coverem i w odróżnieniu od starszych akcesoriów tego typu jej klawisze zostały zintegrowane z materiałem pokrowca.

iPad Pro

Klawiatura to nie wszystko. Kolejnym akcesorium będzie także specjalny rysik – Apple Pencil. Zaprojektowano go tak, by do złudzenia przypominał pierwowzór swojej nazwy. Wyróżnia się bardzo cienką powierzchnią stykową oraz zdolnością do precyzyjnego wykrywania nacisku. Z pewnością będzie sporą konkurencją dla obecnych stylusów. W zestawie z iPadem Pro myślę, że mogą stanowić doskonały zestaw dla rysowników.

iPad Pro

Ceny przedstawiają się następująco:

  • iPad Pro Wi-Fi: 32 GB – 799 USD, 128 GB – 949 USD
  • iPad Pro Wi-Fi + LTE – 1079 USD
  • klawiatura Smart Keyboard – 169 USD
  • stylus Apple Pencil – 99 USD

Zdjęcia pochodzą z serwisu TheVerge


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

MarekSzulen napisał(a):

Mała „literówka”: Cena klawiatury to 169$ a nie 16 :)

Maciej Skrzypczak napisał(a):

Dzięki wielkie za zwrócenie uwagi! :)

MarekSzulen napisał(a):

Nie ma sprawy. Sam chciałbym aby to było 16$ ;) haha

MarekSzulen napisał(a):

Trochę „martwi” brak następcy iPada Air 2. Pro to trochę inna rodzina, inne zastosowania (no i cena). Mam nadzieję, że Air 3 (czy jakkolwiek będzie się nazywał) jednak się pojawi.

Dominik Łada napisał(a):

Ja obstawiam, ze jeśli tak, to nie wcześniej jak po nowy, roku. Pokazali iPad Pro, po cichu wprowadzili iPad mini 4, także na tradycyjną imprezę ipadową w październiku nie ma już produktów do pokazania. Gdyby planowali event ipadowy, to poczekaliby z prezentacją nowych iPadów właśnie na niego, tym bardziej, ze i tak Pro ma być dostępny dopiero w listopadzie.

MarekSzulen napisał(a):

Całkiem możliwe ,że pokażą coś po nowym roku, bo nie wierzę, żeby miało nie być Air’a 3. Byłby to koniec linii „middle”. Nie każdy potrzebuje iPada Pro, a Mini może być zbyt….mini ;)

NowyWiewior napisał(a):

Może w Październiku pokażą nowe Mac’i

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK