iMagazine

Nowa generacja Apple TV

09/09/2015, 20:45 · · · 10

Po tak długim czasie oczekiwania wreszcie doczekaliśmy się aktualizacji Apple TV.

Tym razem doczekaliśmy się małej rewolucji, a przynajmniej jeśli chodzi o świat Apple. Najnowsze urządzenie współpracujące z telewizorem wprowadza wreszcie wyczekiwane zmiany: sterowanie głosowe z wykorzystaniem Siri oraz wsparciem dla aplikacji.

 Nowa generacja Apple TV

Zacznijmy jednak od początku. Apple TV dalej będzie umieszczone w czarnym pudełku, tym razem jednak będzie ono nieco wyższe. Do sterowania posłużymy się całkiem nowym, dotykowym pilotem, który dodatkowo posiadać będzie specjalny przycisk do wywoływania Siri.

 Nowa generacja Apple TV

Zadaniem wirtualnej asystentki będzie ułatwienie korzystania z telewizji – za jej pomocą przewiniemy film o podaną ilość czasu, czy cofniemy materiał o 15 sekund i włączymy dla tego fragmentu napisy, jeśli się okaże, że nie dosłyszeliśmy, co aktor akurat mówił.

 Nowa generacja Apple TV

Kolejną nowością są aplikacje. Oczywiście największe „wzięcie” będą w tym wypadku miały gry. W ten sposób użytkownicy Apple otrzymają swoją pierwszą konsolę z nadgryzionym jabłkiem. Oczywiście dostępne aplikacje będą pełnoprawnymi programami wgrywanymi do pamięci urządzenia. Do wyboru będą dwa modele: 32 GB i 64 GB. Ceny to odpowiednio: 149 USD i 199 USD.

Premiera najnowszego Apple TV zaplanowana jest na późny październik.

Zdjęcia pochodzą z serwisu TheVerge


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

Tomasz Cholewa napisał(a):

Ale przyznacie – jak na sprzęt pod Apple to wizualnie wygląda okropnie… Zwłaszcza pilot.

Maciej Skrzypczak napisał(a):

Na początku myślałem, że w przypadku Apple TV ktoś niechcący ścisnął zdjęcie.

artra napisał(a):

jeżeli idzie o design… TAK, mam wrażenie, że apogeum dobrego stylu już poza nami. Pilot Apple TV przypomina projekty Samsunga. A różowe złoto iPhonów zabija dotychczasowy, surowy minimalizm epoki późnego Steve’a… Wciąż jest dość dobrze, ale jednak znacznie gorzej.

Krystian Łazowski napisał(a):

Jeśli chodzi o pilot to mogli dać szkło po całości, ale pewnie nie chcieli, by ktoś go przez pomyłkę złapał do góry nogami albo, co gorsze, pomyślał, że na dole też jest płytka dotykowa :) W każdym razie mam nadzieję, że nie jest to tandetny, szybko rysujący się plastik.

januszp napisał(a):

Zauważyłem ze złącze serwisowe to usb- c, czyli odtworzenie z iTunes wymaga zakupu przewodu lub przejściówki , ciekawe co z systemem os Tv na starszych urządzeniach …..

Krystian Łazowski napisał(a):

Czy dobrze pamiętam, że koniec października to premiera w 18 krajach? Myślę, że do czasu pojawienia się  tv (i zegarka) w Polsce powinna pojawić się polska wersja Siri, w końcu w tych dwóch urządzeniach asystent głosowy to podstawa.

Mateusz Kamiński napisał(a):

Najgorsze jest to, że w dniu premiery Siri w AppleTV dostępne będzie tylko w 8 państwach (5 języków).

januszp napisał(a):

Czy ktoś już poznał ten sekret i wie coś może czy nowy system odpali na ATv 3 gen?

NowyWiewior napisał(a):

Nawet jeśli odpaliłby to nie masz jak odpalić siri i aplikacji.

januszp napisał(a):

Siri mało mnie interesuje , bardziej czy będzie Apple Music działać .

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK