iMagazine

Pominięta nowość – iPad mini 4

10/09/2015, 12:22 · · · 9

Wczorajsza prezentacja obfitowała w nowości. Poza iPadem Pro, nowym iPhone’em oraz Apple TV Phil Schiller wspomniał o nowym iPadzie mini 4. Tak, tylko wspomniał. Szkoda, ponieważ nowy mały tablet Apple jest naprawdę ciekawą propozycją.

Nie jest to równie absurdalne odświeżenie, co trzecia generacja „miniaka”. Tegoroczna odsłona mniejszego iPada jest cieńsza, lżejsza i szybsza.

Obudowa teraz przypomina iPada Air 2. Urządzenie ma grubość zaledwie 6,1 mm, a waga wynosi 299 gram. Bez zmian pozostał wyświetlacz – ciągle ma przekątną 7,9 cala oraz rozdzielczość 2048×1536. Niewiadomą pozostaje odwzorowanie kolorów, które ciągle, niestety, może ustępować temu z modeli Air.

Zmiany zaszły także we wnętrzu. Dwuletni już procesor A7 został zastąpioną znaną z iPhone’a 6 jednostką A8 oferując wzrost mocy na poziomie 30% oraz wydajność graficzną 60% wyższą. Pojawiła się również nowa, 8-megapikselowa kamera iSight.

iPada mini 4 można już zamawiać w sklepie Apple. Ceny zaczynają się od 1699 zł za 16 GB w wersji Wi-Fi.


Michał Zieliński

Star Wars, samochody i Taylor Swift.

mikeyziel

Dodaj komentarz

Piotrek napisał(a):

Jakieś informacje o ilości RAMu?

Michał Zieliński napisał(a):

Jeszcze nie. Czekamy a iFixit.

kwawer napisał(a):

Z tego co zrozumiałem z prezentacji to w bebechach ma to samo co ipad pro ale w mniejszych rozmiarach, mniejsze rozmiary wiążą się też z mniejszą baterią i wagą. Więc nic czego nie można by wydedukować z prezentacji

Piotr Tobolski napisał(a):

Mówili, że to samo co iPad Air 2 ale specyfikacja bardziej wygląda na bebechy iPhone 6 co byłoby dużo mniejszym skokiem wydajności.

Szymon napisał(a):

tylko dlaczego nie iPad mini 3? :D

lou111 napisał(a):

I to jest najciekawszy i najbardziej praktyczny ze wszystkich iPadów. Szkoda tylko oczywiście, że nie dostanie obsługi iPencil, absurd trochę…

hipertracker napisał(a):

Zapomniano tu dodać, że nowy iPad Mini 4 ma także ekran z pokrywą antyodblaskową, tak jak w Air 2, to duży atut.

Damian napisał(a):

Tylko po co zostawili w sprzedaży iPad mini 2 ??? ehh….

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK