iMagazine

Tajemnice nowego Apple TV. Co Apple podało małym drukiem?

11/09/2015, 12:55 · · · 6

Nowe Apple TV pojawi się pod koniec października. Zanim zdecydujecie się na jego zakup warto poznać kilka ciekawych faktów na jego temat. Niestety Apple zdecydowało się podciąć mu nieco skrzydła.

  • HDMI 1.4 : W urządzeniu nie ma HDMI 2.0, nie ma też wsparcia dla kodeka HEVC i oczywiście 4K.
  • Siri w Apple TV nie będzie dostępne we wszystkich krajach i językach, w których jest dostępne w iOS 9. Siri na tvOS działać będzie wyłącznie w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Australii, Kanadzie, Francji, Niemczech, Japonii i Hiszpanii.
  • Dolby Digital Plus 7.1 : Nowe Apple TV nie wspiera Dolby Atmos, DTS :X ale wspiera dźwięk przestrzenny 7.1, z urządzenia wyprowadzimy go wyłącznie po HDMI, gdyż zostało pozbawione złącza optycznego. Możemy podłączyć Apple TV pod wzmacniacz lub do telewizora, a z telewizora złączem HDMI ARC podłączyć amplituner, lub złączem optycznym w telewizorze.
  • USB-C : Z tyłu urządzenia znajdziemy port USB-C przynajmniej na razie będzie on wykorzystywany w celach serwisowych.
  • Wymiary: Apple TV jest o 10 milimetrów wyższy od poprzednika i blisko 150 gramów cięższy
  • WiFI: Apple TV posiada szybsze WiFi (AC) od portu ethernetowego
  • Pamięć RAM i procesor: Urządzenie posiada 2 GB RAM i procesor A8 z układem graficznym PowerVR GX6450
  • Pady do gier: Apple TV wspiera bezprzewodowe kontrolery gier podłączone za pomocą bluetootha
  • Port IR: Set-top-box wyposażony jest w port podczerwieni, dzięki czemu będzie można regulować głośność w telewizorze pilotem od Apple TV.
  • Wielkość aplikacji: Maksymalna wielkość aplikacji dostępnych w App Store wynosi 200 MB. Dodatkowe dane będzie można pobrać wewnątrz aplikacji. Apple nie pozwala też zapisywać danych aplikacji na urządzeniu, muszą one zostać zapisane w chmurze.

Wszystkiego o nowym Apple TV dowiemy się dopiero po jego rynkowej premierze, wtedy też przekonamy się, czy warto się na niego skusić. Wiele wskazuje na to, że tvOS w wersji 1.0 oparty na iOS 9, to dopiero początek. W kolejnych latach Apple zaprezentuje kolejne funkcje dla swojego set-top-boksa oraz nowe usługi telewizyjne. Natomiast poprzednie generacje Apple TV utracą wsparcie.


Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

Dodaj komentarz

Red napisał(a):

A do końca października pojawi się apka umożliwiająca legalne oglądanie ok. polskojęzycznych kanałów TV

Piotr Tobolski napisał(a):

Poprawka – Apple TV ma wbudowany odbiornik IR aby móc nim sterować innym pilotem (obecne też ma tą funkcję). Sterowanie głośnością TV odbywa się poprzez nadajnik IR na pilocie, który za tym razem to nie służy do obsługi Apple TV, ponieważ z nim pilot komunikuje się przez Bluetooth.

januszp napisał(a):

Czy bluetooth umożliwi przesyłanie dźwięku z ATV np. na Głośnik przenośny?

kormo napisał(a):

Z tego co zrozumiałem to obecna Apple tb tez dostanie jakaś tam aktualizacje systemu, która zbliży interface do tego, który ma nowa przystawka? Nie będzie tylko można instalować aplikacji. Tak?

mikoko napisał(a):

Za brak wyjścia optycznego wielki minus

Mikeh napisał(a):

Czy warto trzymać „w linkach” tak stary artykół?

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK