iMagazine

Xcode potwierdza: 2 GB pamięci RAM w iPhonie 6s, 4 GB w iPadzie Pro

15/09/2015, 12:58 · · · 1

Jedną z najbardziej wyczekiwanych przez dziennikarzy technologicznych nowości w urządzeniach z iOS jest zwiększenie pamięci RAM. Jedną z nigdy nie podawanych przez Apple informacji jest właśnie pojemność pamięci RAM w urządzeniach z iOS. Całe szczęście, są metody, by tę informację zdobyć.

Wiadomość o tym, że iPhone 6s ma 2 GB pamięci RAM dostałem już w zeszły piątek, jednak ze względu na prośbę mojego źródła o anonimowość zdecydowałem się nie opisywać jej na łamach iMagazine. Tym razem wiadomość pochodzi z samego Xcode, narzędzia od Apple służącego do tworzenia aplikacji m.in. na iOS.

Aktywnemu na Twitterze programiście Hamza Sood udało się potwierdzić, że faktycznie iPhone 6s został wyposażony w 2 GB pamięci RAM – dwukrotnie więcej, niż poprzedni model. Różnica ta z pewnością będzie zauważalna podczas „skakania” między aplikacjami, a także wczytywania samych programów (o ile nie czyścimy menu wielozadaniowości).

Zaskoczeniem dla mnie jest jednak iPad Pro. Według Xcode olbrzymi tablet Apple dostał aż 4 GB pamięci. Powinno to pozwolić na absolutny brak zwiech podczas korzystania z dwóch ciężkich aplikacji jednocześnie. Widać, że Apple bardzo poważnie traktuje przydomek Pro w nowym iPadzie.

Dla zaciekawionych Hamza wytłumaczył w jaki sposób udało mu się odkryć ile pamięci RAM oferuje poszczególne urządzenie.

To pierwszy raz w historii iPhone’a, kiedy wersja „S” dostaje więcej pamięci RAM, niż „pełna” generacja. Stąd moje pytanie – czy użytkownicy iPhone’a 6 zdecydują się na kupno nowego telefonu właśnie przez podwojony RAM? Wiele na to wskazuje. Według Apple klienci w tym roku zamówili więcej modeli 6s, niż w „szóstek” w poprzednim.

źródłoMacRumors


Michał Zieliński

Star Wars, samochody i Taylor Swift.

mikeyziel

Dodaj komentarz

Maciej Kurek napisał(a):

6S oraz 6S to nowy Aparat oraz świetna integracja 3D Touch z systemem. To pierwszy iPhone „S” który dostał tak wiele. Srzpedany!

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK