iMagazine

Lunatik Epik dla Apple Watch

21/09/2015, 10:13 · · · 1

Od pojawienia się Apple Watch na rynku, obserwuję dostępne do niego paski. Mam ich już kilka, na każdą okazję. Mam sportowe, eleganckie, skórzane i silikonowe. Jednak za każdym razem jest to po prostu pasek. Są jednak sytuacje, takiej jak sport czy praca w ogrodzie, gdy dobrze by było mieć lepiej zabezpieczony zegarek. Testowałem nakładki, ale są to półśrodki – dlatego zdecydowałem się na Lunatik Epik.

epik9

Wreszcie jest. Wiedziałem, że Scott Wilson ze swoim studiem Minimal nie odpuści i wykorzysta koncepcję i rozwiązania wypracowane przy swoim poprzednim projekcie, który był pierwszym megasukcesem na Kickstarterze – LunaTiku.

Mam LunaTika od premiery. Nosiłem go z iPodem Nano i bardzo lubiłem. Podobała mi się koncepcja obudowy, która dobrze zabezpiecza całość urządzenia.

Epik jest niczym innym jak dostosowaniem LunaTika do rozmiaru i kształtu Apple Watch.

epik10

Lunatik Epik to dwie części aluminiowej obudowy skręcane przy pomocy specjalnych śrub. Jako pasek mamy trzy opcje – skórę, gruby silikon lub aluminiową bransoletę. Ja wybrałem silikon, jako najwygodniejszy i najbardziej wg mnie praktyczny.

epik2

Aluminiowy Epik dostępny jest w dwóch kolorach – aluminiowym (srebrnym) oraz czarnym. Ale jeśli chcecie innych kolorów, i nie musicie mieć aluminium, to dostępna jest też wersja poliwęglanowa – biała, szara, czarna i czarna z zielonym paskiem. W szczególności ta ostatnia wersja wygląda wg mnie bardzo fajnie.

epik8

Mój Epik wykonany jest z aluminium klasy lotniczej, seria 6000. Wybrałem czarne, anodyzowane aluminium. Apple Watch wygląda w nim świetnie. Masywnie. Solidnie. Bezpiecznie.

epik4

Jakość wykonania jest genialna. Wszystko świetnie jest ze sobą spasowane. Koronka, z wygrawerowanym logo Lunatika, oraz przycisk, wykonane są ze stali. Wewnątrz obudowy znajdziemy silikonowe elementy amortyzujące i zabezpieczające Apple Watch przed uszkodzeniem. Jakiś czas temu dotarła do mnie chińska podróbka Epika – nie umywa się w żaden sposób do oryginału. Nie to aluminium, nie takie spasowanie i profil, brak silikonowego zabezpieczenia od środka.

Warto wspomnieć na koniec, że w komplecie z Epikiem znajdziemy dodatkowo dwa klucze do rozkręcania obudowy.

Cena Lunatik Epik zaczyna się obecnie od 139,95USD. Najdroższa wersja, z aluminiową bransoletą kosztuje 219,95USD.

Lunatik Epik w wersji poliwęglanowej kosztuje 59,95USD.


Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii, dobrej kuchni, swojej żony oraz synów - Franka i Leona. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


Dodaj komentarz

AdamZet napisał(a):

Można to zamówić u jakiegoś lokalnego polskiego dystrybutora czy tylko u nich na stronie?

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK