iMagazine

watchOS 2 już dostępny!

21/09/2015, 20:01 · · · 7

W tym roku dostaliśmy wysyp nowych systemów od Apple. Dostępny już iOS 9, przepowiedziany na 30 września El Capitan dla komputerów Mac, nowość jaką będzie tvOS. Jest też watchOS, który znajdziemy na Apple Watch. Druga iteracja tego ostatniego właśnie stała się publicznie dostępna.

Podobnie jak w przypadku iPhone’a, druga wersja systemu dla nosidła od Apple wprowadza naprawdę istotne zmiany. Po pierwsze, mamy język polski! Oznacza to, że zarówno interfejs, jak i funkcje dyktowania są dostępne w naszej mowie. Po drugie, pojawiły się natywne aplikacje. Oznacza to, że na zegarku nie otwieramy teraz czegoś, co tak naprawdę dzieje się na telefonie. Zamiast tego programy działają faktycznie na zegarku. W teorii powinny się one włączać zdecydowanie szybciej, chociaż nie koniecznie działać szybciej. W praktyce nie zauważyłem znaczących różnic, ale warto zauważyć, że watchOS 2 „w akcji” widziałem zaledwie przez parę minut.

Z innych nowości mamy nowe tarcze (w tym możliwość używania zdjęcia jako ich tło), time travel odpowiedzialny za pokazywanie tego, co będzie się działo w przyszłości, a także funkcję nightstand, która nocą będzie pokazywać najważniejsze informacje.

Aby zainstalować watchOS 2 należy w aplikacji Apple Watch na iPhonie wejść w Ogólne, a następnie Uaktualnienie systemu. Dokładny opis nowego systemu znajdziecie tutaj.


Michał Zieliński

Star Wars, samochody i Taylor Swift.

mikeyziel

Dodaj komentarz

hakub napisał(a):

Jeden mały szczegół. Na dzień dzisiejszy: albo jailbreak albo OS2.

Niestety, z zainstalowanym iOS 9.1 beta, nowa wersja jest niedostępna/niewykrywalna…

Nic podobnego. Jest wykrywalna w 100%, tak jak poprzednie GM watchOS2

nightgoth napisał(a):

ja mam 9.1 i nic nie widzi nistety

Faktycznie, wielu użytkowników z zainstalowaną wersją Public Beta 9.1 nie widzi u siebie update’u. Oto fix, który zadziałał:

1. Wejdź do aplikacji Watch na iPhonie
2. Mój zegarek
3. Apple Watch > rozłącz
4. Połącz ponownie
5. WatchOS 2 powinien być już widoczny i gotowy do pobrania i instalacji.

Mam nadzieję, że pomoże…

nightgoth napisał(a):

Pomogło dzieki wielkie proste a nie pomyślałem ?

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK