iMagazine

iPhone 6s już w piątek w Polsce?

22/09/2015, 23:42 · · · 5

Serwis MyApple.pl opublikował dziś zdjęcia z systemu zamówień jednej z polskich sieci sprzedaży, z wylistowanymi iPhone 6s.

Sama informacja, jak zbadaliśmy temat głębiej, dotyczy modeli demonstracyjnych i nie świadczy o tym, że w ogóle będą one dostępne od dnia premiery w sklepach, ale… im głębiej zaczęliśmy wchodzić w temat, tym sprawa zaczęła robić się ciekawsza. Okazuje się, że jest cień szansy, że coś pojawi się w Polsce już 25 września.

Trzeba pamiętać, że wprowadzenie sprzętu do sprzedaży w Polsce, niezależnie od producenta, to jest cały łańcuch logistyczny. Producent, magazyn centralny, magazyny pośrednie, spedycja, dystrybucja, transport do sklepów. Wielu producentów, nie tylko Apple, na długo przed rozpoczęciem sprzedaży informuje swoich partnerów o numerach SKU itd., aby przygotować ich zawczasu, zanim będzie na tyle gorąco, że nie będzie czasu na poprawne ogarnięcie księgowości, logistyki, wszelkich formalności.

Prawda jest taka, w przypadku Apple, że jeśli faktycznie w piątek miałyby pojawić się w iPhony w Polsce w sklepach, to transport powinien już być w drodze – zaopatrzenie w taki sprzęt idzie do Polski transportem kołowym z Holandii lub z Czech. Na razie nie mamy takich informacji.

Temat jest rozwojowy i będziemy Was na bieżąco informować o nowych faktach.

Jeśli faktycznie w Polsce będą dostępne iPhony już w najbliższy piątek, to nie ma sensu tułać się po nocy do Niemiec z preorderami, tylko wystarczy na spokojnie udać się do sklepów w okolicy. Tym bardziej, że tym razem nie przewiduję kolejek. Zresztą jakby okazało się, że faktycznie telefony będą w piątek w Polsce, może to oznaczać, że sprzedaż na zachodzie okazała się mniejsza od zakładanej, dzięki czemu to, co zostanie/ło może trafić do takich krajów jak nasz szybciej – nie oszukujmy się, nie jesteśmy głównym rynkiem dla Apple.

Z drugiej strony informacje, jakie do nas dochodzą w ostatnim czasie, świadczą, że bardzo zmienia się sytuacja na korzyść Polski i możemy w najbliższym czasie spodziewać się znacznego przyśpieszenia pojawiania się nowego sprzętu, również tego naręcznego…

źródłoMyApple.pl

5

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii i dobrej kuchni. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
RogiMaciej CzechowskiTomasz KuśKmil Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kmil
Gość
Kmil

Ilość sztuk na pewno będzie mocno ograniczona. Nazwałbym to „Zapisy na iPhone’a 6S już w piątek w Polsce”. :D

Tomasz Kuś
Gość
Tomasz Kuś

Kiedy będzie dokładnie wiadomo ? jeśli tak będzie to wyjazd do Dresden trzeba będzie odwołać

Maciej Czechowski
Gość
Maciej Czechowski

Zrzut z systemu Metro Group,czyli MediaMarkt/Saturn.
Same dema,które trafią na wyspy Apple Shop w sklepach powyższej sieci.

Pracowałem w Saturnie w 2008 roku i już wtedy polskie przedstawicielstwo Apple prowadziło w tych sklepach szkolenia z obsługi i prezentacji nadgryzionych sprzętów.

Rogi
Gość
Rogi

Uwierzę jak zobaczę. Pewnie nie zobaczę.