iMagazine

Apple sprzedało 13 milionów iPhone’ów 6s i 6s Plus! Telefon od 9 października w Polsce

28/09/2015, 15:09 · · · 2

Mówiło się, że ten telefon nikogo nie zainteresuje, że zmiany są za małe, żeby klienci masowo rzucili się na nowe 6s. Ba! Nawet kolejki pod sklepami w tym roku nie były tak imponujące, niż wcześniej. Tymczasem Apple sprzedało w ciągu pierwszego weekendu 13 milionów iPhone’ów. Trzynaście milionów.

Jest to wynik 30% lepszy od zeszłorocznego sukcesu, kiedy to Apple w końcu wprowadziło do sprzedaży telefon z większym wyświetlaczem. Tym ruchem przyciągnęło wielu klientów, którzy dotychczas wybierali sprzęty konkurencji. 6s to rozwinięcie swojego poprzednika. Oferuje takie same ekrany, identycznie wygląda. Co więc sprawiło, że aż 13 milionów osób skusiło się na nowy telefon od Apple?

Po części odpowiadają za to nowe funkcje. iPhone w końcu doczekał się nagrywania w 4K, a także upragnionych przez wielu 2 GB pamięci RAM. Mamy też znacznie szybszy procesor A9 oraz nową technologię 3D Touch, która zmienia sposób, w jaki używamy telefonu. Zaryzykowałbym stwierdzenie, że nowy kolor Rose Gold odegrał niemałą rolę w tym sukcesie. Na oszałamiające 13 milionów składa się również fakt, że 6s był na starcie dostępny w 12 krajach: USA, Kanada, Francja, Niemcy, Wielka Brytania, Australia, Nowa Zelandia, Portoryko, Japonia, Singapur, Hong Kong i Chiny.

Po raz pierwszy jednak mamy do czynienia z sytuacją, w której nowe iPhone’y są dostępne w sklepach w kilka dni po rozpoczęciu sprzedaży. Dotychczas telefony znikały jak świeże bułeczki i pojawiały się raz na jakiś czas. Teraz nie powinno być problemów z zakupem wybranych wersji 6s w stacjonarnych sklepach Apple Store.

Jednocześnie poznaliśmy datę polskiej premiery. iPhone 6s będzie dostępny w naszym kraju już 9 października. Nasze źródła donoszą o niezmienionych cenach:

  • iPhone 6s, 16GB – 3199 zł
  • iPhone 6s, 64GB – 3699 zł
  • iPhone 6s, 128GB – 4199 zł
  • iPhone 6s Plus, 16GB – 3699 zł
  • iPhone 6s Plus, 64GB – 4199 zł
  • iPhone 6s Plus, 128GB – 4699 zł

Na ten moment nie wiemy, czy 9 października będzie można kupić u resellerów każdy model iPhone’a 6s, czy tylko te podstawowe wersje.

 


Michał Zieliński

Star Wars, samochody i Taylor Swift.

mikeyziel

Dodaj komentarz

lou111 napisał(a):

Widocznie ludzie coraz bardziej godzą się ze świadomością, że smartfon to już jest inwestycja w 100 rzeczy w jednym i jakby to przeanalizować – za 3700 mamy telefon, komputer, kamerę, aparat foto, konsolę, nawigację, czytnik ebooków itd itd. Fakt, od wielu lat można powiedzieć to samo o smartfonach, ale to zaczyna być ten moment, że te funkcje już nie są namiastką oddzielnych urządzeń, ale nawet lepsze. Tak to sobie zaczynam tłumaczyć, zanim go kupię… ;)

Michał Zieliński napisał(a):

5s i 5c były od początku dostępne w Chinach.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK