iMagazine

Znamy polskie ceny iPada Pro i Apple TV!

14/10/2015, 13:20 · Michał Zieliński · · 43

Dwa z dotychczas pokazanych produktów Apple jeszcze nie trafiły do sprzedaży: to iPad Pro oraz nowe Apple TV. Co więcej, dokładna data startu sprzedaży nie jest znana. Tymczasem dzisiaj poznaliśmy ceny obu sprzętów w Polsce.

Zaczniemy od iPada Pro. Nowy tablet od Apple charakteryzuje się olbrzmim, 12,9-calowym ekranem Retina, szalenie wydajnym procesorem A9X oraz 4 GB pamięci RAM. Ponadto mamy wsparcie dla Apple Pencil oraz Smart Connector, który służy do podłączania akcesoriów takich jak Smart Keyboard od Apple. iPad Pro będzie występował w trzech wariantach:

  • 32 GB Wi-Fi za 3999 zł
  • 128 GB Wi-Fi za 4699 zł
  • 128 GB Wi-Fi + LTE za 5299 zł

Jak więc widzicie, tanio nie jest, nawet jak na Apple. Najbardziej dziwi mnie konieczność dopłaty 600 zł do wersji LTE – w przypadku modeli Air 2 i Mini 4 ta dopłata wynosi 2/3 tej ceny. Ale to nie koniec wydatków. Wspomniany Apple Pencil jest opcjonalnym akcesorium, za którego przyjdzie nam zapłacić 479 zł. Z kolei Smart Keyboard to wydatek 779 zł.

Kolejną nowością jest Apple TV. Najnowsza generacja przystawki do telewizora od Apple wprowadza wreszcie dostęp do App Store, Siri, a także uniwersalne wyszukiwanie w usługach takich jak Netflix, Hulu, czy HBO GO. Dostępne będą dwie wersje rozmiarowe:

  • 32 GB za 779 zł
  • 64 GB za 1029 zł

Pozostaje tylko pytanie czy kupowanie najnowszego Apple TV w Polsce ma sens w tym momencie. Większość z popularnych serwisów streamingowych jest w Polsce niedostępne, a ważna tutaj Siri ciągle nie wspiera języka polskiego.

Zarówno iPad Pro, jak i Apple TV będą dostępne w listopadzie.

43

Michał Zieliński

Star Wars, samochody i Taylor Swift.

mikeyziel

Jeśli chcesz wesprzeć redakcję iMagazine, podoba Ci się nasza praca, to zapraszamy do iMag Weekly

dołącz

iMag Weekly to dodatkowe i rozszerzone treści, których nie znajdziecie na stronie i w magazynie. Nowe wydanie pojawia się w każdy piątek, a w środku dodatkowe, unikalne treści z różnych dziedzin – takie, które już znacie z miesięcznika, a także zupełnie nowe.

Subskrypcja, zaczynająca się od 10 złotych za 4 wydania, pozwala Wam wpływać na nasz rozwój, umożliwia wsparcie redakcji, a co najważniejsze – stawia podwaliny pod kolejne ciekawe inicjatywy.