iMagazine

Infuse i Infuse Pro dla Apple TV

03/12/2015, 21:59 · · · 12

Ekipa z FireCore dzisiaj wypuściła Infuse 4.0 dla Apple TV, który pozwala na odtwarzanie materiałów trzymanych na Mac, NAS-ach, przez DLNA, Plex, Kodi i na wiele innych sposobów.

Infuse 4.0 dla Apple TV jest uniwersalną aplikacją połączoną z Infuse 3.0 [App Store] i Infuse 3.0 Pro [App Store] dla iOS – jako że nie jest osobnym programem, to jeśli macie już Infuse dla iOS, to wystarczy na Apple TV przejść w App Store do zakładki „Kupione”, aby go zainstalować. Jeśli go nie macie, to możecie albo kupić go na iOS, a potem zainstalować na ATV4, lub alternatywnie wyszukać „Infuse” w App Store tego ostatniego. Infuse wspiera takie formaty jak MKV, AVI, MP4, WMV i inne, ale ważniejsze jest to, że program obsługuje Dolby (AC3) i DTS z passthrough dla dźwięku surround.

Testowałem go przez kilkanaście minut dzisiaj i wstępnie muszę powiedzieć, że jest niezadowolony i dalsze testy są konieczne – dodam, że mam kupioną wersję Pro. Streamowałem pliki ze swojego NAS firmy QNAP, po DLNA. Niektórych, obsługiwanych prawidłowo przez Kodi i Plex (również na ATV4) nie potrafil odtworzyć, a sama aplikacja się później przytkała. Problem mógł być również po stronie NAS-a, więc jeszcze nie podpisuję wyroku na niego.

Tak czy siak, warto sprawdzić samemu!

Infuse 3 – iOS – Entertainment – €0.00
Infuse 3 Pro – iOS – Entertainment – €9.99

P.S. Infuse dla iOS wkrótce zostanie również podniesiony do wersji 4.0.


Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


Dodaj komentarz

Rafał napisał(a):

Czy jest opcja aby uruchomić aplikację KODI na ATV. Ewentualnie jakieś plany wdania jej ?

luknow napisał(a):

Infuse (na iOS) przy odtwarzaniu z NAS-a po FTP/DLNA strasznie długo się buforuje. Jak już ruszy to jest OK, ale np. przy przewijaniu trzeba swoje odczekać, dlatego pod względem szybkości bardziej polecam AVPlayer w przypadku którego ten sam film który na Infuse buforuje się 10 sekund na AVPlayer rusza niemal od razu, praktycznie jak gdyby był odtwarzany z pamięci urządzenia a nie po sieci. Infuse niby miał już kilka aktualizacji gdzie pisali, że poprawili wydajność, ale jakoś tego nie widzę a szkoda, bo ma fajny interfejs.

Moridin napisał(a):

Plex też jest znacznie szybszy.

luknow napisał(a):

No ale Plex-em nie odtworze filmu z dysku sieciowego po FTP/DLNA czy SMB, bo Plex wymaga instalacji serwera, którego na takim dysku nie zainstaluje.

Moridin napisał(a):

Ano to jego wada/zaleta, zależnie od punktu widzenia.

elliott napisał(a):

Mi buforuje błyskawicznie. Z tym że mam podpięty dysk usb 3.0 do routera w technologii AC 1900. Proszę napiszcie jaka jest różnica miedzy wersja PRO a nie pro? Zainstalowałem ba próbę wersje darmową i przy próbie otworzenia filmu zapytało mnie czy chce kupić wersje za 9,99€ bo w darmowej nie było kodeka AC3 bodajże. Zakupilem oczywiście i myślałem że automatycznie wskoczy pro a nie wskoczyła. PRO dalej do kupienia. Nie rozumie tego.

Moridin napisał(a):

Darmowa + IAP ma te same funkcje co Pro. Nie martw się tym.

Mateusz Kamiński napisał(a):

Ja korzystałem z SimpleX – nie miałem zastrzeżeń.

Dariusz Jedrzejski napisał(a):

nie wiem jak na NAS, ale na TC wszystko dziala wrecz swietnie i dosc szybko. Jak to iPada tak do Apple TV. Na xtreamer mialem problem z filmami na 1080 (po sygnale WIFI), a tutaj wszystko dziala plynnie nawet na rozdzielczosci 1080. Niestety nie obsluguje napisow txt (tylko srt) i plikow rmbv.

Moridin napisał(a):

Router. Spróbuj po kablu. Jeśli będzie ok to zmień router.

MDW napisał(a):

„Kodi i Plex (również na ATV4)”
Jest Kodi na AppleTV4?

Rafał napisał(a):

Zakupiłem wczoraj Apple TV. Plex jest, ale Kodi niestety nie ma :/

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK