iMagazine

HK Center

Bluelounge Casa

07/12/2015, 22:07 · · · 0

W każdym miejscu, w którym pracuję stacjonarnie, staram się korzystać z wszelkiego rodzaju docków, by uporządkować sprzęt. Casa, która dedykowana jest iPadowi, zagościła na moim biurku na stałe.

Trudno mi policzyć, ile docków zdążyłem już przetestować. Casa wyróżnia się tym, że nie ma żadnej elektroniki, nie jest też dostosowana nawet do tego, by poprowadzić przez niego kabel (tak jest choćby w podstawkach TwelveSouth). Właściwie to wcale nie przypomina akcesorium do sprzętów mobilnych, ma prostą bryłę, pozbawioną (ale tylko pozornie) jakichkolwiek uchwytów. Grube ściany zrobiono z matowego oraz błyszczącego plastiku, bardzo odpornego na zarysowania. Dodatkowo, wokół wgłębienia znalazła się guma, z tyłu wysuwa się natomiast niewielki uchwyt. Na spodzie umieszczono cztery gumowe podstawki, które zapobiegają przesuwaniu się dość ciężkiej Casy.

NS_012

Casa może pełnić kilka funkcji. Zazwyczaj służy mi w biurze do gromadzenia drobnych i trzymania w nim kluczy oraz identyfikatora. Zostawiam też na nim telefon – gumowa obwódka umożliwia bowiem położenie go w ten sposób, by nie trzeba było wyjmować z wnętrza drobnych przedmiotów, zapobiega też zsuwaniu się urządzenia. Ponadto smartfon ustawiony jest wtedy pod takim kątem, że można w miarę wygodnie korzystać z ekranu (chociaż nie jest to najbardziej komfortowa pozycja). iPad leżący na podstawce nadaje się natomiast doskonale do pisania, ustawienie jest bowiem podobne do tego, które uzyskujemy w przypadku stosowania Smart Cover – ekran znajduje się jednak nieco wyżej, do czego trzeba się przyzwyczaić. Należy też zachować uwagę podczas korzystania ze skrajnych przycisków ekranu, tablet potrafi się zachwiać przy dynamicznym pisaniu. Ponadto iPada można ustawić na wysuwanej z tyłu podstawce – i to zarówno w pionie, jak i w poziomie. W obu położeniach jest zaskakująco stabilny, co jest zasługą dużej powierzchni podstawki oraz rozsądnego rozłożenia masy całej konstrukcji. Co ważne, w poziomej pozycji widoczny jest cały ekran, wystający element podstawki nie zasłania go, ale utrzymuje w miejscu. Ta sama podstawka może równie dobrze posłużyć do ustawienia iPhone’a bądź innego smartfona, jednak nie polecam jej tak stosować. Wibracje w telefonie przenoszą się na całą podstawkę, przez co strasznie hałasuje.

NS_017

Podstawka na biurko nie musi być skomplikowana – Casa jest tego doskonałym przykładem, choć nie należy do szczególnie uniwersalnych rozwiązań. Dedykowana jest przede wszystkim tabletom, pisanie jest o wiele wygodniejsze niż po położeniu urządzenia bezpośrednio na blacie. Zapewnia też stabilną pozycję urządzenia postawionego w pionie. Miejsce na drobne również się przydaje, na dodatek trzymanie czegokolwiek w podstawce nie wyklucza jednoczesnego wykorzystania jej do innych celów.

Ten artykuł pochodzi z archiwalnego iMagazine 09/2015

0

Paweł Hać

Ten od Maków i światła. Na Twitterze @pawelhac


Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o