iMagazine

Programowanie to dziś podstawowa umiejętność – tak promuje ją Craig Federighi z Apple

07/12/2015, 16:56 · · · 1

Craig Federighi odpowiedzialny za oprogramowanie w Apple w wywiadzie dla BBC promował warsztaty z kodowania organizowane przez firmę dla dzieci w wieku 6 lat. Programowanie nazwał nową nauką elementarną.

Umiejętność opanowania podstaw programowania Craig określa jako jedną z podstaw we współczesnej edukacji. Nauka kodowania uczy pewnego sposobu myślenia, rozwija kreatywność. W wywiadzie jeden z szefów Apple’a starał się obalić mit informatyka. Według niego programiści są podobni do muzyków, to zawód mocno techniczny ale jednocześnie właśnie wymagający pewnej ekspresji, kreatywności, czy umiejętności społecznościowych.

Znaczenie umiejętności programowania wzrasta z roku na rok. Apple od jakiegoś czasu organizuje w swoich sklepach warsztaty „Hour of Code”, na których dzieci powyżej 6 roku życia uczą się kodowania.

Craig sprzeciwił się także ostatniemu raportowi OECD, gdzie badania pokazały, że dzieci korzystające w szkole z komputera i internetu osiągają gorsze wyniki od tych, które mniej użytkują nowe technologie na zajęciach. Według niego wszystko zależy od sposobu ich wykorzystania. Odpowiednio zastosowanie technologii w edukacji może przynieść fenomenalne rezultaty.

Trudno nie zgodzić się z tym co mówi Craig Federighi. Umiejętność programowania jest dziś jedną z najbardziej poszukiwanych cech na rynku pracy, dobrzy programiści zarabiają krocie i mogą pracować na całym świecie, praktycznie nie znając lokalnego języka. W dodatku rozwój technologii zwiastuje, że umiejętność ta będzie dalej niezwykle przydatna. Ponadto podstawy programowania jako element edukacji są również nauką pewnego sposobu myślenia i wspomnianej kreatywności, logiki co przydaje się na różnych etapach życia.

Źródło 9to5mac


Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

Dodaj komentarz

Martin Zalewski napisał(a):

Uważam tak samo, jak Craig Federighi i Ty, Pawle. Dlatego zabrałem się za naukę języka Swift. Bo jakże by inaczej. ;) Niestety, sama chęć nauki, to nie wszystko. Trzeba jeszcze trafić na właściwego nauczyciela, o czym miałem okazję przekonać się osobiście…
http://martinzalewski.blogspot.de/2015/11/bo-uczyc-tez-trzeba-umiec.html

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK