iMagazine

Programowanie to dziś podstawowa umiejętność – tak promuje ją Craig Federighi z Apple

07/12/2015, 16:56 · · · 2

Craig Federighi odpowiedzialny za oprogramowanie w Apple w wywiadzie dla BBC promował warsztaty z kodowania organizowane przez firmę dla dzieci w wieku 6 lat. Programowanie nazwał nową nauką elementarną.

Umiejętność opanowania podstaw programowania Craig określa jako jedną z podstaw we współczesnej edukacji. Nauka kodowania uczy pewnego sposobu myślenia, rozwija kreatywność. W wywiadzie jeden z szefów Apple’a starał się obalić mit informatyka. Według niego programiści są podobni do muzyków, to zawód mocno techniczny ale jednocześnie właśnie wymagający pewnej ekspresji, kreatywności, czy umiejętności społecznościowych.

Znaczenie umiejętności programowania wzrasta z roku na rok. Apple od jakiegoś czasu organizuje w swoich sklepach warsztaty „Hour of Code”, na których dzieci powyżej 6 roku życia uczą się kodowania.

Craig sprzeciwił się także ostatniemu raportowi OECD, gdzie badania pokazały, że dzieci korzystające w szkole z komputera i internetu osiągają gorsze wyniki od tych, które mniej użytkują nowe technologie na zajęciach. Według niego wszystko zależy od sposobu ich wykorzystania. Odpowiednio zastosowanie technologii w edukacji może przynieść fenomenalne rezultaty.

Trudno nie zgodzić się z tym co mówi Craig Federighi. Umiejętność programowania jest dziś jedną z najbardziej poszukiwanych cech na rynku pracy, dobrzy programiści zarabiają krocie i mogą pracować na całym świecie, praktycznie nie znając lokalnego języka. W dodatku rozwój technologii zwiastuje, że umiejętność ta będzie dalej niezwykle przydatna. Ponadto podstawy programowania jako element edukacji są również nauką pewnego sposobu myślenia i wspomnianej kreatywności, logiki co przydaje się na różnych etapach życia.

Źródło 9to5mac

2

Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
ErmlabMartin Zalewski Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Martin Zalewski
Gość

Uważam tak samo, jak Craig Federighi i Ty, Pawle. Dlatego zabrałem się za naukę języka Swift. Bo jakże by inaczej. ;) Niestety, sama chęć nauki, to nie wszystko. Trzeba jeszcze trafić na właściwego nauczyciela, o czym miałem okazję przekonać się osobiście…
http://martinzalewski.blogspot.de/2015/11/bo-uczyc-tez-trzeba-umiec.html

Ermlab
Gość

W biznesie programowanie jest coraz częściej wykorzystywane, mamy wielu specjalistów z tej dziedziny, a też wielu jeszcze jest potrzebnych!