iMagazine

Nowy czytnik kart SD ze złączem Lightning osiąga prędkości USB 3

08/12/2015, 21:56 · · · 9

Apple dzisiaj do oferty wprowadziło nowy czytnik kart pamięci SD ze złączem Lightning. Oferuje on prędkości USB 3 podczas transferu danych w przypadku iPada Pro (USB 2 dla pozostałych modeli), a iOS 9 dodaje wsparcie dla iPhone’ów, dla obu starszego i nowszego adaptera, od modelu 5 w górę.

Czytnik kart SD ze złączem Lightning przesyła dane z szybkością maksymalną odpowiadającą standardowi USB 3 i obsługuje standardowe formaty zdjęć, w tym JPEG i RAW, oraz formaty wideo SD i HD, w tym H.264 i MPEG-4. (Szybkość USB 3 osiąga tylko z iPadem Pro. Wszystkie pozostałe modele iPada obsługują szybkość USB 2).

Uważajcie przy kupowaniu czytnika – różni się jedynie opisem oraz kodem produktu. Ma MJYT2AM/A, podczas gdy starszy model był pod kodem MD822ZM/A.

★ Czytnik kart SD ze złączem Lightning – 129 PLN


Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


Dodaj komentarz

Rafał Gruszka napisał(a):

Jest tez dosteony adapter usb?

Xawery napisał(a):

A właśnie. Moim zdaniem z drugiej strony przewodu powinna być wtyczka USB i ona dopiero winna wchodzić do samego czytnika. Choć i tak ciekawe urządzenie. Myślę, że może to kupię. Aczkolwiek ciekawi mnie działanie. Może ktoś będzie używał to się dowiem czegoś więcej.

Rafał Gruszka napisał(a):

Działanie sie najbardziej sprawdzi na JB bo wyjety z karty sd zrobić pamięć masowa

Xawery napisał(a):

Aha. Nie mam JB. Pozostaje więc tylko LEEF, który jest droższy ale tanieje ostatnio.

Rafał Gruszka napisał(a):

a co to takiego?

kaefpe napisał(a):

też chciałbym taki kabelek z wtyczką USB 3.0 i najlepiej żeby dało się kopiować obrazy i filmiki w dwie strony (na telelefon i z telefonu – to byłby sztos, szczególnie jak ktoś dużo podróżuje i cyka foty telefonem masowo) :)

Bartosz Jasiówka napisał(a):

Działa na iPhone ?

Xawery napisał(a):

Skoro w sekcji ‚Zgodność’ są modele od iP5 do iP6s plus to chyba działa.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK