iMagazine

iPad Air 3 prawdopodobnie na wiosnę 2016 bez 3D Touch

16/12/2015, 10:36 · · · 4

Pojawiły się pierwsze plotki związane z iPadem Air 3. Nowy tablet Apple’a miałby zadebiutować na wiosnę przyszłego roku. Jeśli informacje się potwierdzą nie dostanie on technologii 3D Touch.

Ming-Chi Kuo analityk KGI Securities, firmy znanej z zapowiedzi kolejnych nowości Apple, choć nie zawsze trafnych, podał pierwsze informacje o iPad Air 3. Według niego kolejny tablet Apple zostanie zaprezentowany podczas specjalnej konferencji w marcu, na której zobaczymy też drugą generację Apple Watch oraz iPhone’a z 4-calowym ekranem. Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że iPhone 7 miałby pojawić się późnym latem, czyli prawdopodobnie tak jak w ostatnich latach we wrześniu.

Niestety KGI Securities nie zdradza wielu szczegółów na temat iPada Air 3. Urządzenie jednak miałoby nie być wyposażone w technologię 3D Touch. Apple ma ponoć problemy z implementacją siły nacisku na ekran o dużych przekątnych. Trwają prace by rozwiązanie to w przyszłości pojawiło się w kolejnych odsłonach iPadów, także w iPadzie Pro.

Prezentacja głównego iPada na wiosnę byłaby powrotem do pierwszych debiutów tabletu. Steve Jobs w styczniu 2010 pokazał iPada 1 gen, który trafił do sklepów pod koniec marca, także druga i trzecia generacja debiutowały wiosną 2011 i 2012 roku. Dopiero kolejne premiery zostały przeniesione na jesień.

źródło9to5mac


Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

Dodaj komentarz

Mariusz P. napisał(a):

Nie rozumiem dlaczego Apple miałoby wypuszczać nowego iPada na wiosnę. Zawsze iPady prezentowali na jesień… Apple dosyć mocno zawsze trzymało się harmonogramu wydań.

Moridin napisał(a):

Bo nie zaprzentowali Air 3 na jesieni 2015. :)

Michał Kruczek napisał(a):

No i fajnie by było :) będę miał możliwość wymiany mojego zasłużonego AIR-a pierwszej generacji.

Michał Zieliński napisał(a):

Hm, no dobrze. Pierwsze pytanie, które przychodzi na myśl: będzie wsparcie dla Apple Pencil?

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK