iMagazine

JCPAL 3D Glass Screen Protector

21/12/2015, 22:32 · · · 18

Niewątpliwie najważniejszym elementem smartfona jest ekran. Jednocześnie jest to jego najdelikatniejsza część, której jakiekolwiek choćby najmniejsze uszkodzenie, bądź zarysowanie wpływa w znaczny sposób na obniżenie komfortu użytkowania.

Zawsze staram się w jakiś sposób zabezpieczyć swojego iPhone’a przed zarysowaniami, gdyż wiem, że pojawienie się zarysowań na jego ekranie będzie tylko kwestią czasu. Zwykle używałem folii różnych producentów, jednak niezależnie od typu, ich zastosowanie powodowało, że ekran w dotyku nie był już tak gładki. Skutkowało to oczywiście zmniejszeniem precyzji działania technologii MultiTouch.

jcpal_3dglass_01

W iPhone’ach 6/6s brzegi ekranu są lekko zaokrąglone. Taka konstrukcja uniemożliwia zakrycie powierzchni całego ekranu tradycyjną folią czy szkłem. W takim wypadku krawędź szkła jest bardzo wyraźna i szpeci telefon, a sensor Touch ID wydaje się zapadnięty. Trochę lepiej sytuacja wygląda w przypadku folii, gdyż zazwyczaj są nieporównywalnie cieńsze od szkieł ochronnych. W obu przypadkach jednak sensor Touch ID nie jest w żaden sposób zabezpieczony przed zarysowaniem.

jcpal_3dglass_05

W ostatnim czasie na rynku pojawił się zupełnie nowy produkt. JCPAL 3D Glass Screen Protector to szkło ochronne, które zakrywa cały ekran wraz ze wspomnianymi wcześniej zaokrąglonymi brzegami. Ma ono grubość 0.26 mm – to więcej niż najcieńsze szkła dostępne na rynku. Jednak w tym przypadku nie traktowałbym tego jako wadę, gdyż na pewno zwiększa to ochronę. W zestawie poza samym szkłem, otrzymujemy element służący do zakrycia sensora Touch ID. W tym przypadku nie występuje efekt zapadniętego przycisku, a jednocześnie sensor nie jest narażony na uszkodzenie. Kolejnym elementem zestawu jest cylinder, którego zadaniem jest ochrona wystającego obiektywu tylnej kamery. Ponadto w skład wchodzi folijka, którą można zabezpieczyć tył telefonu, a także ściereczka z mikrofibry służąca do dokładnego wypolerowania wyświetlacza i „naklejki” do usunięcia z niego wszelkich pyłków przed nałożeniem szkła.

jcpal_3dglass_02

JCPAL 3D Glass Screen Protector występuje w dwóch wersjach kolorystycznych – biała lub czarna. Pomimo tego, że posiadam srebrnego iPhone’a 6s z białym frontem. Do testów otrzymałem zestaw w kolorze czarnym. Ucieszyło mnie to. Pomyślałem, że zmiana koloru iPhone’a będzie ciekawą odmianą.

jcpal_3dglass_03

Założenie takiego szkła jest o wiele łatwiejszą czynnością niż folii. Zakrywa idealnie cały przedni panel, dzięki czemu odpowiednie wycelowanie nie stanowi żadnego problemu. Sztywna budowa tego szkła pozwala je w dowolnym momencie „odkleić” i nałożyć ponownie, w przypadku gdy zdarzy nam się je minimalnie przesunąć podczas zakładania. Dodatkową zaletą jest to, że w przeciwieństwie do folii zakładanie szkła jest mniej narażone pojawienie się pęcherzyków powietrza.

jcpal_3dglass_04

 

Jak widać na fotografiach, po założeniu wszystkich elementów, mój iPhone zupełnie zmienił kolor. Komfort użytkowania ekranu jest nieporównywalnie wyższy niż w przypadku stosowania nawet najcieńszych folii ochronnych. Zarówno przykryty Touch ID, jak i 3D Touch w moim iPhone 6s działają bez jakichkolwiek opóźnień.

jcpal_3dglass_06

 

JCPAL 3D Glass Screen Protector możecie zakupić na ZGSklep.pl w cenie 199 PLN zarówno w wersji na iPhone 6/6s, a także na modele 6/6s Plus. Zamówienia złożone do 23.12 trafią do Was jeszcze przed Świętami.

JCPAL 3D Glass Screen Protector dostępny jest w ZGSklep.pl


Dodaj komentarz

puffnit napisał(a):

Drogo troche…W tej cenie to już bardziej zdecydowałbym się na Cinder…

PiTi napisał(a):

Właśnie mam Cinder i jestem mega zadowolony! Zwłaszcza powłoką oleofobiczną – 0 (ZERO) odcisków palcy na ekranie! Cinder jest super!

kaefpe napisał(a):

gdzie kupie ten Cinder ?

PiTi napisał(a):

http://www.cupert.com/cinder-15.html

Na dole stronki masz wybór opcji. Wysyłają do PL.
Nie doliczyli mi cła ani VAT przy procedurze celnej w Polsce.

kaefpe napisał(a):

Chyba pierw sprawdzę jakość tych chińskich za kilka dolców :P

Bartosz Jasiówka napisał(a):

Po co zabezpieczać Touch ID przeciez jest z szkła szafirowego

PiTi napisał(a):

Bo można. Można Cię za to również o kilka $ więcej skasować :-)

Maciej Nowakowski napisał(a):

Z tą wklejką do Touch ID bardziej chodzi o to, aby przycisk Home nie był zapadnięty.

Dominik Łada napisał(a):

I czarny

Kamil Witaszewski napisał(a):

Chyba tylko o to…

Kamil Witaszewski napisał(a):

200zł za szkło???

kaefpe napisał(a):

Na Aliexpress są za 4-5$

Kamil Witaszewski napisał(a):

Daj inka ;)

kaefpe napisał(a):

Mam nadzieję że to nie jest news sponsorowany i link do konkurencji nie wyleci z komentarzy ;)

Ja wziąłem tą -> http://www.aliexpress.com/item/Tempered-Glass-3D-Full-Cover-9H-Hardness-0-3mm-Explosion-Proof-Anti-scratch-Screen-Protector-for/32543168694.html

O jakości wykonania wypowiem się niebawem jak tylko dojdzie.
Widziałem jeszcze takie po 4-5$, ale wolałem nie ryzykować..

mmdl napisał(a):

I jak tam to szkiełko… polecasz?

kaefpe napisał(a):

Nie warto. Jakość samego szkła jako szkła bdb, ale nie jest idealne – ekran wydaje się być strasznie „głęboko” – jeśli nie wiesz o czym mowa porównaj ekran iP6/6s do iPad 2 i pomyśl że z tym szkłem obraz jest jeszcze głębiej (bardziej oddalony od szyby), dodaje naprawdę sporo wagi i ramki boczne nie są idealnie wykonane względem ekranu (przysłaniają po bokach z 1-2% ekranu)

Ja generalnie swoje „szkoło” zdjąłem po 20 minutach i poszło do kosza. Dobrze że nie dałem 200zł za ten szajs :) może kilka rzeczy w tych droższych jest wykonanych lepiej, ale na pewno nie waga i oddalenie obrazu od samego szkła – tego się przeskoczyć nie da!

Fabian K. napisał(a):

Szczerze, wolę zwyczajne szkło. Teraz Twój telefon z tą czarną nakładką bardzo słabo wygląda…

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK