iMagazine

VLC dostępne na Apple TV 4

22/12/2015, 19:14 · · · 2

VLC jeden z najpopularniejszych odtwarzaczy multimedialny dostępny na wielu platformach teraz doczekał się wersji na Apple TV 4. Wraz z tym debiutem odświeżono aplikację dla Apple Watch.

VLC jest minimalistycznym odtwarzaczem o bardzo wielu możliwościach, także na urządzeniach mobilnych Apple’a. Teraz twórcy zaktualizowali wersję dla iOS dzięki, której możliwe jest wykorzystanie dzielonego ekranu na iPadach, a także wyszukiwanie treści za pośrednictwem Spotlight. Przepisano też aplikację dla watchOS2, dzięki której działa ona szybciej i zyskała nowe funkcje.

cone-eT5x

Najważniejszą jednak informacją jest, że VLC jest teraz uniwersalną aplikacją dostępną również na Apple TV. Gdzie pliki możemy odtwarzać z serwerów SMB, FTP, UPnP/DLNA, z chmury, a także po przez udostępnianie plików przez Wi-Fi. Aplikacja wspiera dźwięk przestrzenny, a także napisy w oddzielnych plikach.

Niestety w momencie pisania tego newsa, aplikacja jeszcze nie pojawiła się w polskim App Store dla Apple TV, powinna być jednak lada moment dostępna.

źródłoApple World Today


Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

Dodaj komentarz

rybak17 napisał(a):

Fajnie jeszcze jak by było Kodi to bym się przesiadł z Apple TV 1 z dołożonym sprzętowym dekodowaniem Full HD.

Mariusz P. napisał(a):

Teraz i tak już nie przebije Infuse… VLC przespał swój czas…

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK