iMagazine

VLC dostępne na Apple TV 4

22/12/2015, 19:14 · · · 2

VLC jeden z najpopularniejszych odtwarzaczy multimedialny dostępny na wielu platformach teraz doczekał się wersji na Apple TV 4. Wraz z tym debiutem odświeżono aplikację dla Apple Watch.

VLC jest minimalistycznym odtwarzaczem o bardzo wielu możliwościach, także na urządzeniach mobilnych Apple’a. Teraz twórcy zaktualizowali wersję dla iOS dzięki, której możliwe jest wykorzystanie dzielonego ekranu na iPadach, a także wyszukiwanie treści za pośrednictwem Spotlight. Przepisano też aplikację dla watchOS2, dzięki której działa ona szybciej i zyskała nowe funkcje.

cone-eT5x

Najważniejszą jednak informacją jest, że VLC jest teraz uniwersalną aplikacją dostępną również na Apple TV. Gdzie pliki możemy odtwarzać z serwerów SMB, FTP, UPnP/DLNA, z chmury, a także po przez udostępnianie plików przez Wi-Fi. Aplikacja wspiera dźwięk przestrzenny, a także napisy w oddzielnych plikach.

Niestety w momencie pisania tego newsa, aplikacja jeszcze nie pojawiła się w polskim App Store dla Apple TV, powinna być jednak lada moment dostępna.

źródłoApple World Today

2

Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Mariusz P.rybak17 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
rybak17
Gość
rybak17

Fajnie jeszcze jak by było Kodi to bym się przesiadł z Apple TV 1 z dołożonym sprzętowym dekodowaniem Full HD.

Mariusz P.
Gość
Mariusz P.

Teraz i tak już nie przebije Infuse… VLC przespał swój czas…