iMagazine

Pierwsze wrażenia – Satechi Combo Hub do MacBooka 12″

30/12/2015, 21:30 · · · 3

Od czasu zakupu MacBooka 12” jestem zachwycony jego minimalizmem. Brak klasycznych portów w 90% czasu nie przeszkadza, ale na pozostałem 10% warto mieć alternatywę. Dlatego od razu dokupiłem do niego Satechi® Type-C USB 3.0 3 in 1 Combo Hub. Widziałem go już wcześniej zanim miałem MacBooka i szalenie mi się podobał. Więc chwilę po zakupie komputera klikałem Add to Cart i do wczoraj czekałem na dostawę. Musze przyznać, że nie do końca zdawałem sobie sprawę z jego jednej ale dużej wady, o której za chwilę.

Urządzenie jest niewielkich rozmiarów, wpinamy go w port USB-C w naszym MacBooku 12” i otrzymujemy 3 porty USB 3.0, czytnik kart SD i Micro SD. Możemy sobie nawet dobrać kolor pasujący idealnie do naszego komputera, a po podłączeniu idealnie licuje się z komputerem i w sumie można by go było z podłączonym dockiem używać na stałe.  Promocyjna cena 35$ nawet mimo obecnego kursu jest dobra – trochę gorzej z dostawą, bo ta kosztuje kolejne 20$ i trwa miesiąc.

Niestety na koniec pojawia się wada, MacBooka z podłączonym dockiem nie da się ładować. Nie ma wejścia na USB-C do ładowania tak jak to jest w oryginalnej przejściówce Apple. Nic nie daje też podanie napięcia na port USB. To słabo, gdybym to sprawdził (producent tego nie ukrywa) wcześniej to bym Satechi Combo Hub nie kupił. Ale to śliczne akcesorium, jeśli ta wada Wam nie przeszkadza to polecam.


Norbert Cała

Jedno słowo - Geek. Prowadzący blog http://ipod.info.pl oraz zastępca redaktora naczelnego @imagazinepl.

norbertcala

Dodaj komentarz

januszp napisał(a):

Tak to jest problem , wszystkie oprócz oryginalnej applowskiej przejściówki nie umożliwiaja ładowania .

Cezex napisał(a):

Wydaje mi się, że to zostało zaprojektowane do podłączenia od czasu do czasu tylko na chwilę, jeśli potrzebujesz tego na stałe to chyba MB nie jest dla Ciebie i powinieneś kupić MBP/MBA z większą liczbą portów.

Szczepan napisał(a):

Norbert, czy ona działa poprawnie? Bo czytałem informacje, że sprzęt jest bardzo kapryśny, a nie chciałbym wywalić pieniędzy w błoto.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK