iMagazine

CES 2016 – Nowe telewizory Samsunga
jeszcze ładniejsze

05/01/2016, 23:05 · · · 3

Właśnie trwa konferencja prasowa Samsunga na targach CES 2015. W Polsce jest godzina 23 i za chwile wszyscy poznają szczegóły o nowych tabletach, lodówkach i telewizorach. Tym ostatnim miałem okazję się przyjrzeć już dzień wcześniej.

Targi w Las Vegas rozpoczynają się właściwie 6 stycznia, a dzień wcześniej czołowi producenci organizują swoje konferencje prasowe w budynku przylegającym do hotelu Mandalay Bay oraz Venetian. Od rana odbyły się konferencje LG, Bang & Olufsen, Audi, Panasonic, FitBit, Ford, Huawei. O 14 czasu lokalnego wystartowała keynote Samsunga, na którym również jestem obecny.

Samsung CES 2016 LQ 5

O nowościach największych firm będę pisał w kolejnych wpisach, gdy odwiedzę ich stoiska. Nie powinno zabraknąć treści poświęconych sprzętom około Apple’owskim, oraz najciekawszych urządzeń konkurencji. Nie ukrywam jednak, że z mojej perspektywy, a także tego samej historii targów CES najważniejsze są telewizory.

Samsung CES 2016 LQ 1

Wraz z kilkudziesięcioma dziennikarzami z całego świata miałem okazję zobaczyć nowe topowe konstrukcje Samsunga na dzień przed ich oficjalną premierą. Teraz wreszcie mogę wygadać się z tego co tam widziałem i powiem szczerze, że robi to świetne wrażenie, przede wszystkim pod względem wizualnym. Samsung nie robi żadnej rewolucji – ani jeśli chodzi o jakość obrazu, ani w kwestii Smart TV, ani także wyglądu. To kolejny krok na przód, kolejne odświeżenie i udoskonalenie. Telewizory przygotowane na 2016, które będą miały w nazwie literkę K, mają jeszcze cieńsze ramki, są znacznie smuklejsze, a Koreańczycy postarali się aby wyglądały ładnie również z tyłu.

Samsung CES 2016 LQ 4

Jako Apple’owiec nie sposób mi jednak nie dokuczyć Samsungowi. Odświeżony został pilot, który teraz wygląda jak połączenie poprzednika z tym od nowego Apple TV oraz Amazon Fire TV. To jednak krok w dobrym kierunku, ponieważ zeszłoroczna konstrukcja nie należała do zbyt udanych w porównaniu do samych telewizorów.

Samsung poprawił także wygląd interfejsu, który teraz wydaje się prostszy, bardziej przejrzysty i przede wszystkim zmniejsza liczbę kliknięć względem ścieżki jaką należało pokonać rok temu, aby dostać się do niektórych treści. Nowością jest też wsparcie dla SmartThings, czyli otwartego standardu internetu rzeczy. W wizji Samsunga to telewizor ma być centrum sterowania całym naszym inteligentnym domem.

Samsung CES 2016 LQ 6

KS9500 i pozostałe modele SUHD to także udoskonalenia w jakości obrazu – o tym będzie można przekonać się w pełni dopiero za parę tygodni gdy sprzęt trafi do sklepów. Najważniejsze zmiany to jeszcze wyższa jasność ekranów, oraz pełne wsparcie dla HDR. Dziś także rozpocznie się w Stanach Zjednoczonych przedsprzedaż odtwarzacza UltraHD Blu-ray od Samsunga, czyli nowego nośnika oferującego filmy w rozdzielczości 4K.

Samsung CES 2016 LQ 2

Samsung konsekwentnie ulepsza swoje telewizory – są coraz ładniejsze, coraz lepsze. Wygladają naprawdę dobrze i wkrótce przekonamy się czy tak sprawdzają się w praktyce. A teraz czas na kolejne nowości Samsunga w tym pierwszy od lat tablet z system Windows, oraz złote wersje zegarków.


Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

Dodaj komentarz

Stefan napisał(a):

Czy Samsung planuje jakis settop box z tizenem? W Polsce ze względu na brak wsparcia przez usługi vod dla chromecasta czy Apple TV takie urządzenie miałoby dużo sensu.

Pawciu napisał(a):

Telewizory Samsunga faktycznie są coraz ładniejsze, tylko czemu nie są płaskie?

Dariusz Gardyński napisał(a):

„lat tablet z system Windows” – lat tablet z systemEM Windows

Pozdro i czekamy na kolejne newsy :D!

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK