iMagazine

Sony niezwykle zaskakuje podczas CES 2016

06/01/2016, 10:58 · · · 1

To miał być sądny dzień dla Sony. Ja miałem Japończyków już za straconych i myślałem że po ostatnich latach firma nie jest w stanie pokazać nic ciekawego, nie jest w stanie rywalizować z konkurencją. Po prezentacji tylko czekam, aż pobiegnę na ich stoisko.

Konferencja Sony na CES 2016 odbywała się późnym popołudniem, nie wybrałem się na nią uważając, że będzie to wyłącznie strata mojego czasu. Zeszłoroczne telewizory Sony Bravia nie były tylko słabe; one często były bardzo słabe, z ceną nieadekwatną do jakości i możliwości.

NW-WS410 Lifestyle 3

Otrzymałem informacje prasową i już nie mogę doczekać się chwili gdy zawitam na stoisko Sony. Japończycy wiedzą, że zwykły odtwarzacz mp3 nie ma racji bytu, ale wodoodporny, stworzony z myślą o aktywnych, to już co innego. Dlatego nowa generacja Walkmanów odporna jest także na pył i słoną wodę. Sam mam poprzedni model i bardzo sobie go chwalę podczas pływania na basenie, choć wiadomo, że nie jest to rzecz pierwszej potrzeby.

MDR-XB650BT_R_Lifestyle_3_

W ofercie Sony wkrótce pojawią się też nowe słuchawki H.ear, niewielki bezprzewodowy głośnik, potężne głośniki z bluetooth, kolejne zestawy kina domowego i soundbary. Będze też gramofon, co jest odpowiedzią na ponowną popularność słuchania muzyki z vinyli.

PS-HX500_main_revised-Large

Dla mnie najważniejsza zapowiedź to modele X93D i X94D, które mają wyróżniać się nową technologią podświetlania ekranu z tyłu. To autorski projekt Sony zapewniający dużą smukłość, a za razem pełne podświetlanie telewizora. To w połączeniu z pozostałymi rozwiązaniami Sony powinno zaoferować naprawdę wysokiej jakości obraz. To daje nadzieje, na naprawdę ciekawy sprzęt i oby taki był w rzeczywistości.

SD85_Lifestyle

Sądziłem, że Sony w tym roku naprawdę zrezygnuje już z własnej produkcji telewizorów. Na szczęście jest inaczej, a firma dalej stara się być innowacyjna i tworzyć własne rozwiązania. Jeśli zostaną poprawione błędy z ostatnich dwóch lat, a Android TV będzie stabilniejszy, to Sony z przytupem może wrócić do gry.

Dużo nowości od Sony cieszy, w końcu im silniejsza konkurencja tym lepiej dla całej branży elektroniki użytkowej.


Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

Dodaj komentarz

Lukasz M. Kostecki napisał(a):

Pawle, X93C i X94C nie byly rewelacyjne? Fakt, cena nie powala. Ale moim zdaniem telewizowy tej kategorii sa wyjatkowe.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK