iMagazine

Workflow i zrzuty w ramkach iUrządzeń

11/01/2016, 09:24 · · · 5

W App Store możemy znaleźć świetną aplikację polskiego twórcy Tomka Szulca – iWrapper, która potrafi wstawić zrzut ekranu w odpowiednią ramkę iUrządzenia (iPhone'a czy iPada). Niestety, ostatnia aktualizacja tego programu miała miejsce pod koniec 2014 roku, nie mamy więc do dyspozycji najnowszych iUrządzeń (mam jednak wielką nadzieję, że Tomek zrobi nam wkrótce miłą niespodziankę). Póki co jednak, trzeba radzić sobie inaczej.

W pewien sprytny sposób można sobie poradzić, jeśli macie aplikację Workflow. Niejaki Jordan Merrick w dość sprytny sposób utworzył akcję, która pobiera zrzut ekranu i dostawia do niego wybraną przez nas ramkę iUrządzenia (wspomniany wcześniej iWrapper wykrywał to automatycznie). Co prawda Workflow nie pozwala na wstawianie jednego zdjęcia w drugie, ale Jordan obszedł to w ciekawy sposób – dokleja z każdej strony zrzutu kawałek iUrządzenia. Skąd się biorą te kawałki? To po prostu pliki graficzne, które muszą się znajdować na naszym (oczywiście jeśli takowe mamy) koncie Dropboksa. Można je dodać do swojego konta przechodząc na tę stronę → link. Szablony obejmują następujące iUrządzenia:

  • iPhone 6s,
  • iPhone 6s Plus,
  • iPad Pro,
  • iPad Air,
  • iPad mini,
  • iPod touch,
  • Apple Watch.

Workflow Screenshot Builder możecie z kolei pobrać stąd → link.

Więcej szczegółów dotyczących tej akcji znajdziecie u źródła.

<

p class=”src”>Źródło Jordan Merrick


Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


Dodaj komentarz

Przemysław Gdański napisał(a):

A coś podobnego z Makami?

Pawciu napisał(a):

Na Maca dostępna jest świetna apka Promotee. Nie trzeba tyle kombinować z dodatkowymi akcjami.
https://itunes.apple.com/pl/app/promotee/id578071639?l=pl&mt=12

iOSadministrator.com napisał(a):

iWrapper jest całkiem niezły, ale zdecydowanie za drogi. Apka jest za darmo, ale cokolwiek by w niej nie zrobić to zaraz trzeba dokupić pakiet za 0,99$, i kolejny za 0,99$… i jeszcze jeden za 0,99$, a nowych modeli brak.

Behinder napisał(a):

Miałem w tym roku nie pisać komentarzy na Disqs.. al dobra złamię się i zacznę od jutra. Dobra robota Macieju że coś tworzysz w Workflow bo też próbuję

Lokinpl napisał(a):

do „ramek” na iOS za kilka dolarów jest pełna wersja: ScreenPRO
https://itunes.apple.com/us/app/screenshot-maker-pro/id673545271?mt=8

Używam, polecam!

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK