iMagazine

Time Warner w rękach Apple’a to raczej zły pomysł

18/01/2016, 09:24 · · · 3

Harry Potter, Batman, a nawet Gra o Tron w rękach Apple’a. Taki scenariusz od środy jest w teorii całkiem możliwy. Apple stać by kupić większościowe udziały w Time Warner, tylko czy to aby na pewno dobry pomysł.

Apple od czasu do czasu kupuje małe firmy i nie komentuje tych decyzji. Wielkie, głośne przejęcia były dwa – Next, czyli powrót Steve’a Jobsa oraz Beats Audio, czyli początek Apple Music. Teraz spekuluje się o zakupie przez Apple grupy Time Warner, albo jej części na przykład HBO. Jeszcze parę lat temu można byłoby się pukać w czoło przy takich plotkach. Dziś nabierają sensu – internet idzie w stronę wideo, Netflix, Amazon, YouTube (Google/Alphabet), Facebook, tvOS potrzebuje treści i dedykowanej usługi streamingowej. Apple jest kluczowym dystrybutorem muzyki, dlaczego tak miałoby nie stać się z wideo.

Jednak jeśli do tego dojdzie to, będzie to Apple jakiego nie znamy. Byłoby to pewne zabezpieczenie przed spadkiem sprzedaży iPhone’a i dywersyfikacja biznesu. Problem w tym, że gdyby Time Warner miał się dobrze, to nie rozważałby planu podziału i sprzedaży. Apple zakupił Beats, ponieważ mieli pomysł na siebie, na swoje słuchawki i usługę muzyczną. Time Warner lub tylko HBO w rękach Apple to raczej więcej problemów, niż pożytku. Do nowej usługi Apple wystarczy podpisanie dobrych umów partnerskich, nie trzeba od razu kupować całej firmy. Zresztą wciąż równie ciężko jest uwierzyć w pomysł stworzenia przez Apple samochodu, mimo wielu dowodów na takie działania.

Apple będzie się zmieniać dalej w kolejnych latach, rozwijać i poszerzać obszary działań, ale przejmowanie gigantów rynku medialnego, wciąż wydaje się być science-fiction.

źródłoMacrumors

3

Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Marcin NowickiiOSadministrator.comremserwis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
remserwis
Gość
remserwis

„wystarczy podpisanie dobrych umów partnerskich”….chyba właśnie w tym rzecz, że od czasów Jobsa nie udało się tego zrobić…to jest oligopol, który póki co zadowolony jest z obecnego modelu dystrybucji….kwestia czasu …albo mocnego przejęcia. Ja bym się bardziej bał czy TWC wystarczy do skonstruowania oferty a nie, że to za dużo…

iOSadministrator.com
Gość
iOSadministrator.com

HBO w rękach Apple to jak YouTube w rękach Google. Po co podpisywać umowy partnerskie w sektorze, który zarabia krocie? I może zarabiać więcej w odpowiednich rękach? Jak kupią to będą mogli bez kompromisów wykonać plan. Rynek wideo ma swoje dziwne prawa, w BBC był Top Gear, teraz będzie w Amazonie. Oglądałem i będę oglądał. Jak Gra o Tron będzie w rękach Apple to też będę oglądał i prawdopodobnie nie zauważę różnicy.

Marcin Nowicki
Gość
Marcin Nowicki

umowy partnerskie w dzisiejszych czasach to nie wszystko. pomysł wbrew pozorom wydaje się nie być głupi jest to dostęp do znacznych bibliotek w tym w części na zasadach pierwszeństwa oraz kanału z światową marką to ma znaczenie dla uatrakcyjnienia oferty apple tv który może stać się mocnym źródłem dystrybucji. wszyscy gracze zmierzają do producji własnej i szukają zaplecza produkcyjnego tak działają i lokalni gracze jak i międzynarodowi giganci. reasumując jeżeli apple poważnie myśli nad apple tv i chce dywersyfikować swój portfel to ten ruch może nie być głupi zależy od sytuacji finansowej i szczegółowej analizy ale ruch generalnie może być nie głupi wbrew pozorom