iMagazine

Program wymiany adapterów do zasilaczy z lat 2003-2015

28/01/2016, 20:38 · · · 7

Bardzo często, jeśli do Apple trafi informacja o powtarzającym się problemie z jakimś sprzętem, firma ta podejmuje starania, by wymienić daną część nie tylko u osób zgłaszających usterkę, ale także u reszty swoich klientów. Podobnie jest i tym razem, a sprawa dotyczy adapterów do zasilaczy dla Maców i niektórych urządzeń iOS.

Dziś na stronie Apple pojawił się komunikat prasowy, z którego możemy się dowiedzieć, że w okresie od 2003 do 2015 roku do nabywców sprzętu z nadgryzionym jabłkiem mogły trafić wadliwe adaptery do zasilaczy – chodzi o te odczepiane wtyczki. Może to prowadzić do ich pęknięcia i w rezultacie do porażenia prądem.

Jak rozpoznać, która wtyczka jest wadliwa?

Tego możemy się dowiedzieć na stronie – www.apple.com/pl/support/ac-wallplug-adapter/1. Wtyczka która może sprawiać problemy „ma 4 lub 5 znaków albo nie ma żadnych znaków na wewnętrznym gnieździe podłączanym do zasilacza firmy Apple”. Wygląda to tak:

Program wymiany adapterów do zasilaczy z lat 2003-2015

Z kolei wtyczka wykonana prawidłowo ma we wspomnianym miejscu kod regionalny i wygląda na przykład tak:

Program wymiany adapterów do zasilaczy z lat 2003-2015

Jak wygląda program wymiany?

Ponieważ w Polsce nie ma Apple Store, musimy polegać na resellerach. W tym celu musimy udać się do Cortlandu, iSpotu lub iMada. Potrzebny będzie numer seryjny urządzenia, do którego posiadamy adapter z zasilaczem.

Z informacji, które podesłał nam Cortland wiemy już, że w ich serwisach wymiana adapterów odbywa się „od ręki”. Po weekendzie natomiast części zamienne będą również dostępne we wszystkich salonach Apple Premium Reseller, więc także tam wymiana będzie natychmiastowa. Podobnie przedstawia się sprawa w iMad – wymiana adaptera jest „od ręki”.

Źródło 1, 2


  1. Na polskiej stronie dotyczącej tego problemu znalazł się zapisek wprowadzający w błąd. Mowa tam jest bowiem o wymianie zasilacza, a tymczasem program obejmuje wymianę samej wtyczki. Zostało to już zgłoszone do Apple. 

7

Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


7
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Sebastian BagińskiRennossadominik_hKamil StećTomasz Adamczyk Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tomasz Adamczyk
Gość
Tomasz Adamczyk

Ale co dokładnie podlega wymienia? Całość, czy tylko „kostka”?
Na apple.com piszo: „Wymiana zasilacza (zasilaczy)”.
Ktoś już brał udział?

Kamil Steć
Gość

Samego adaptera, czyli tylko części zasilacza, która jest na zdjęciach.

dominik_h
Gość
dominik_h

Czy wymianie podlegają tylko małe kostki czy te z długim kablem także?

Rennossa
Gość
Rennossa

Czy można w ogóle kupić oryginalny adapter? Korzystam z jakiegoś zamiennika z allegro (ponieważ mój laptop jest z USA) , który nie wygląda już dobrze. Chętnie bym go wymienił na nowy, ale nie widzę takiej opcji.

Sebastian Bagiński
Gość

Właśnie dostałem nową wtyczkę bez problemów – iSpot w CH Riviera, Gdynia. Ponoć już ostatnie sztuki. Starą niestety trzeba zostawić. Nie trzeba podawać nr seryjnego urządzenia.